| Daria a întrebat:

Sunt indragostita nebuneste de un baiat love struck. Am aproape 14 ani si el e mai mare cu un an decat mine.Ma gandesc non-stop la el, oricat de mult as vrea sa mi-l scot din minte si sa ma concentrez asupra altui lucru care ma intereseaza nu pot...doar la el imi sta capul.Nu stiu sigur daca ma place, dar prietena mea a zis ca-l va intreba cat mai curand ce simte pentru mine.Ma tot gandesc ca poate nu simte nimic pentru mine si ce o sa fac atunci...sunt foarte stresata. Orice raspuns care ma va ajuta e bine venit.Multumesc.happy

2 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

De ce nu il intrebi tu? Crezi ca el o sa recunoasca in fata oricui? Cred ca cel mai bine este sa vorbesti tu cu el. Sa nu iti fie rusine sau altele, nu esti nici prima si nici ultima fata care discuta cu un baiat. Poate tie o sa-ti spuna. Si daca nu te place... nu este un capat de lume, baieti sunt destui, ba chiar mai multi decat ai nevoie.

| mirunaana a răspuns:

Si daca prietena ta il intreaba daca tine la tine, crezi ca el nu isi va da seama ca tu ai pus-o sa il intrebe?raised eyebrows... daca el te place oricum va veni la tine nu la asta. iar daca nu te place, nu ai cum sa il convingi sa te iubeasca.