| blue-star a întrebat:

Sal.Cum pot sa-mi scot un baiat din minte? Eu sunt indragostita de el, dar eu si cu el suntem doar prieteni si ma bucur de asta. Dar nu mai vreau sa ma gandesc mereu la el. Dau fundita.

5 răspunsuri:
| ionika17 a răspuns:

Asa am fost si eu acum vreo 3 luni, am iubit o fata nespus de mult, si nu ma gandeam niciodat ca ma poate dezamgi in felul asta, mai ma cunosteam cu ea si de mai mult timp, dar s-a schimbat foarte mult, eu ni nu mai vb cu ea. Poi si daca sunteti prieteni de ce nu puteti sa fiti si mai mult, nu vrea el sau de ce? si daca vrei sa il uiti, o sa-l uiti in timp baftahappy

| Georgiana_4310 a răspuns:

Buna! Deci... daca esti departe de el nu il uiti; daca esti langa el il iubesti mai rau, deci iar nu e bine.Ps:nu poti prea curand. Poate daca te indragostesti de altcineva... dar sunt slabe sanse si asalaughing

| love_6120 a răspuns:

In aceeasi situatie sunt si eu.straight face
dar de exemplu daca esti cu el in aceeasi gasca cand va intalniti nu te mai uita la el si pune-ti in minte chestia asta ca vrei sa-l uiti... el probabil s-a obisnuit ca tu sa ii acorzi mai multa atentie decat celorlalti asa ca fi mai rece cu el si nu-i mai acorda atentia pe care i-o dadeai odata... si atunci daca el simte intr-adevar ceva pentru tine isi va da seama de valoarea ta si ce a pierdut
SUCCES!

| Dorinel a răspuns:

Asa am fost si eu...am tinut enorm la o fata m-a dezamagit si acum fie intre noi mai ma gandesc la ea chiar daca numai suntem impreuna de 1luna-2, acum m-am indragostit de alta fata... dar asta e una pleaca alta vine

| sonialore a răspuns:

In aceeasi situatie am fost si eu 2 luni...pana cand m-am dus la o cabana si am vb cu mine si mi-am zis de ce sunt asa de proasta si ma gandesc la el? nu mai sunt baieti pe lumea asta? oricat l-as iubi el trebuie sa dispara pentru ca e mai bine. si am incercat sa nu ma mai gandesc mult la el si sa ma distrez cu prieteni. incet incet nu m-am mai gandit la el. mi-am gasit alt baiat care ma iubeste asa cum trebuie si care imi demonstreaza asta si m-am indragostit de el. cand l-am vazut pe fostul pentru mine era numai un prieten nimic mai mult.

succes... sper ca te-am ajutat!