| 4b a întrebat:

Sunt mai fericiti cei care incearca sa-si gaseasca implinirea in amoruri ilicite, fara perspective sau finalitate?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta depinde mult de cum iti aranjezi tu mecanismul din minte. Totul aici tine doar de creier, si nu instincte inascute. Cineva isi poate gasit fericirea in bani, mancare, barbati, femei, realtii seriose, casatorie, copii, calatorii sau acele amoruri ilicite, fara perspective si finalitate despre care vorbesti. Sunt mai fericiti intr-o astfel de situatie, cei care fug de responsabilitati, de maturitate sau vor pur si simplu sa traiasca doar momentul, fara viziune asupra viitorului.O experienta ca asta iti poate ajuta gandirea sa se dezvolte si sa isi dea seama ce e bine si ce nu. Dar daca pe asta se bazeaza toata viata unei persoane, e o situatie neplacuta atunci. Parerea mea.
O zi frumoasa!

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
O alarmă falsă!
Pa, pa.

| Chris a răspuns:

Cei pentru care conteaza drumul, si nu destinatia, da. In realitate, fiecare amor poate capata un sens.

| PetreConstanta a răspuns:

Amoruri ilicite? Daca nu exista perspectiva si finalitate ti-ai dat raspunsul singur adica NU Asa cred eu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acelea sint momente de ratacire, sint fericiti pe moment, apoi uita tot.Nu cred in asemenea fericire.MULT NOROC.