| MamaligaCuCarnatzy a întrebat:

Sunt neatragator pentru fete?
Salut TPU! Am 17 ani si vreau sa-mi fac o iubita dar nu prea reusec.Adevarat nici nu prea incerc-nu prea vorbesc cu nicio fata...dar asta din alt motiv, si anume, faptul ca astept niste semne de viata de la ea.Nu ma astept sa sara pe mine sau ceva dar daca nu vad macar ca se mai uita din cand in cand la mine atunci nici nu incerc.Totusi, problema in cazul asta se pune, de ce nu prea se uita fetele la mine.Si ma gandesc, ca probabil nu se uita pentru ca nu sunt atractiv.O sa incep sa-mi fac o descriere : Sunt un baiat frumos(in senul ca am fata) care are un corp proportionat (nu sunt nici prea gras nici prea slab) dar sunt scund(totusi, pot sa par mediu de inaltime daca ma chinui un pic).Din punct de vedere moral sunt un baiat destul de tocilar si bun la suflet (nu prea sunt deloc genul de "bad boy".In general cand ma intalnesc cu cineva nou nu sunt asa volubil(nu prea sunt vorbaret, sunt foarte serios si probabil plictisitor) in schimb, dupa ce cunosc persoana acea mai bine incep sa fiu natural, pot sa fac si glume si pot sa vorbesc o gramada. Nu prea zambesc in general si am o stima de sine scazuta. In general, sunt baiatul ala de care lumea mai face misto si care n-are o reputatie foarte buna in fata celorlalti dar acest lucru nu este vizibil din prima (cel putin asa cred).Si cam atat e de zis despre mine.Nu ma interseaza atat de mult varsta fete, de preferat sa aiba macar 13 ani dar in general caut o fata de 15.Nu m-ar deranja totusi nici daca ar fi cat mine sau chiar mai mare (eventual femei in toata firea) dar nu prea cred deloc ca am sanse la astfel de fete.Deci, voi ce parere aveti?
SUNT NEATRACTIV PENTRU FETE? DAR PENTRU CELE MAI MICI NITEL? SAU CREDETI DOAR CA N-AM AVUT NOROC PANA ACUM? SUNTETI DE PARERE CA IMI POT GASI O FATA CAT DE CAT ACCEPTABILA AVAND IN VEDERE CUM SUNT?

Răspuns Apreciat de Editori
| Doja a răspuns:

Va trebui sa te schimbi in bine, sa devii disciplinat, sa nu-i mai lasi pe altii sa faca misto de tine, sa preiei initiativa si sa iti faci un drum in viata.

E normal pentru baieti la varsta ta sa nu fie foarte atractivi, mai ales daca isi iau suturi in fund de la viata in prima faza.

Du-te la sala, invata, descopera ce vrei sa faci in viata si tine-te de asta... o sa vezi ca fetele te vor placea cand vei deveni o persoana mai interesanta. Iar asta nu o poti face decat tu cu munca ta.

| MamaligaCuCarnatzy explică:

Problema n-ar fi neaparat ca nu sunt interesant, ci ca nu sunt interesant la prima intalnire.Si legat de lucrurile enumerate mai sus, de invatat invat, la sala merg de aproape un an, iar legat de ce o sa ma fac in viata nu stiu exact dar stiu ce facultate vreau sa urmez.

| Doja a răspuns:

Citeste "How to win friends and influence people" de Dale Carnegie si "Art of Seduction" de Robert Greene

Daca nu stii ce vrei sa faci in viata... de ce esti pregatit sa pierzi timp intr-o facultate?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca fetele ai 13-15 ani, nu poti sa faci sex cu ele, fiind considerate minore si implicatiile legale sunt mari.
Cauta-ti pe cineva de varsta ta, ori mai asteapta sa mai cresti si cine stie, poate intr-o zi, iti vei gasi pe cineva.

| alina2k18 a răspuns:

Cauta fete de varsta ta, ai 17 ani ce sa cauti cu o fetita de 13?
Du-te la biblioteca, la teatruwinking in cercuri literarewinking asociatii de voluntari.

| raMLesS a răspuns:

Ai doar 17 ani, stai linistit ca o sa gasesti tu.
Nu inteleg cum puteti sa va bagati in relatie cu una de 13 ani, voi avand 16-17? Aia-s copii ma nene, daca tot vreti relatii, combinati-va cu una de varsta voastra, 16-17 ani.
Restul sunt prea mici pentru ceva serios.

| Romanul86 a răspuns:

Nu impui respect în jurul tău de aceea nu ești atrăgător.