| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de un sfat, de 3 luni tot vorbesc cu un baiat de care imi place.Acum vreo 3 zile ne-am certat, iar eu la scoala am inceput sa stau cu un baiat de la el din clasa pe coridor, doar ca sa-l fac gelos.Problema este ca acum chiar nu mai vorbeste deloc cu mine, nici macar nu ma mai saluta, chiar daca am observat ca tot timpul se uita la mine.Nu stiu ce sa fac, imi pare foarte rau pentru ca m`am cam atasat de el.

2 răspunsuri:
| MrKid a răspuns:

Roaga-l pe baiatul cu care stateai sa-l faci gelos sa ii spuna ca nu are nici o treaba cu tine si u incearca sa vb cu el.Problema e ca daca nu te place degeaba ca nu te baga in seama si nu ii pasabig grin. Funda? happy

| Robo97 a răspuns:

Urat ma chestia cu gelozia adresata persoanelor de sex masculin o urasc, cum sa il faci gelos umbland cu altu de asta nici nu te mai baga in seama trebuie pur si simplu sa te duci la el si sa il rogi sa va impacati nu sa te duci la altul sa il faci gelos asta e deja o mentalitate de copil mic ca sa nu zic altceva incercati voi,, fetele,, sa nu va mai comportati cu baietii de parca ar fi niste caini si sa i manevrati cum vreti si sa va bateti joc de bunatatea lui apoi la sfarsit va pare rau ...cine va mai intelege.