| liviu42 a întrebat:

Sunt nou pe aici, am intrat din curiozitate, am si o etate si sincer am ramas uimit de lipsa de educatie sexuala, care din cate stiu se mai preda prin scoala la orele de dirigentie si acasa cu parinti. Din cate am vazut foarte multe fete de varsta frageda (minore) sunt interesate de a face sex cat mai devreme la o varsta foarte mica si pe deasupra si sex total. Voi fetelor credeti ca sexul este prioritar la o varsta in care a-r trebui sa va ganditi la scoala la ce veti face in viata mai departe? Nu sunteti apropiate de mamele voastre? nu sunteti prietene sa discutati aspectele pubertati despre sex, contraceptie, cand este bine sa devi femeie? Oare de ce nu aveti o acesta comunicare? Si din cate se vede rezultatele la examene gandul este la sex,

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hallo,eu rar intru pe acesta sectiune sa va cum gandesc adolescenti in ziua de azi.hai sa iti zic eu parerea mea(eu am 22 de ani), deci sa stii ca am observat ca si in zilele de zi uni parinti evita vorbi despre sex, dar sa stii ca conteaza mult de educatia parintilor multe lucruri si in special comunicarea cu ei sau daca nu vb cu aman2 macar cu mama,parerea mea,vreau sa iti zic ca am vazut multe chesti despre care vb u sus si am auzi de la fetele de generala sau colege de la liceu,si in special am vazut in strainatate de aicea se iau si ai nostri pai strainii fac asa hai sa facem si noi,intelegi astia sunt niste depravati si isi incept viata sexuala,a drogurilor, alcoolului, perversiuni sexuale si etc de la varte ca te sochezi.sa stii ca mama mea a fost un pic mai dura in cresterea mea, dar m-a lasat sa fac ce vreau nu mia impus ca nu faci asta sau aialalta, si eu tot ii reprosam de ce esti asa de severa cu mine ca mamale la colegele mele nu sunt asa si ea imi raspundea ai sa intelegi int-ro zi de ce.si sa stii ca am inteles, si eu tot timpul cand eram curioasa o intrebam si ea nu se sfia sa imi raspunda, eu stiam la 12 ani depre sex vb cu mama mea si colegele mele nici la liceu nu vorbeau cu mamele lor.
sa stii ca atat fetele si baieti sunt foarte curiosi sa incerce tot felul de chestii, u poate esti mai copt la minte din moment ce ai pus aceasta intrebare foarte buna.hai sa iti zic eu ceva daca eu as gandi asa cum gandesc fetele la 12 ani m-as spanzura, pentru ca crede-ma ca daca ma pui pe langa o fata de 12 ani ei ii dai 25 si mie din 15-16 ani nu ma scoate nimeni,ma duc si el la dicoteci, cluburi rar, dar nu vor sa dea voie sa intru pana nu le arat buletinulhappy

1 răspuns:
| TheSearcher a răspuns:

Si eu am ramas afis cand vedeam copii de 13-14 ani zicand de sex... presupun ca majoritatea folosesc internetul pentru a gasi diferite raspunsuri care li se par jenante cand le primesc din partea parintilor. totul este pe dos. de cand cu aparitia internetului si a filmelor pentru adulti. totul a luat'o razna iar copii se cred maturi prea devreme