| Rooney7 a întrebat:

Deci in primul rand sunt o persoana putin mai timida, fara prea mult tupeu.Cred ca ma comport ok, am un caracter frumos si o atitudine buna.Mentionez ca arat cat se poate de binisor, sunt o persoana relaxata si amuzanta.Am prieteni,dar nu prea stiu sa ma comport cu fetele, cum sa le atrag atentia, abordez la scoala sau pe facebook, ce subiecte sa pun in discutie/etc.Nu sunt cea mai sociabila persoana pe care o cunosc, mai ales cu fetele, mereu astept ca ele sa faca primul pas intr-o conversatie pe facebook sau la scoala.de multe ori im spun "de ce nu ne bagi in seama deloc, nu vorbesti cu noi".95% dintre cazuri, ele ma baga in seama.Ma vad pampalau, in ochii mei.Nu stiu ce sa le spun pe facebook/in realitate.Deja incep sa numai am incredere in mine.Ce sfaturi im dati, multumesc.

2 răspunsuri:
| irina20 a răspuns:

Tu trebuie sa lupti cu timiditatea.Saluta lumea, fete/baieti/adulti cand treci pe langa ei, fa o mini-conversatie "ce faci?/ce-ai facu?/unde mergi?/" apoi"daaa, de ce.cum?"gasesti tu intrebari, nici nu trebuie sa vorbesti foarte mult, majoritatea oamenilor vorbesc suficient...curaj,n-o sa fie greu!

| LarisutzaMicutza a răspuns:

In primul ran bieninteles sa ai incredere in tine. In al doilea rand sa socializezi cu ele...fa-ti curaj si dupa si vorbeste cu ele, iar pe facebook deschide tu conversatia nu astepta sa deschida ele! La sfarsitul conversatie da-le un pupic o inimioara vezi si tu! Tu ne ceri sfaturi, dar de fapt totul tine de tine! Tu trebuie sa fi mai tupeist! Cand nu pot face ceva, du-te si ajuta-le imediat! Sper ca te-am ajutat si stiu ca aveai nevoie de un sfat de la mine (adica de la o fata) pentru astfel de lucruri. Deci...mult tupeu!