| Crystynutzaa a întrebat:

Sunt o tipa ce prefera distractiile.Prietenul mi-a relatat ca nu prea doreste sa ma ia cu el cind pleaca cu prietenii pentru ca nu prefer sa stau pina la finisarea distractiei si imi doresc sa plec acasa.Eu deseori ramin pina la sfirsit insa uneori nu am dispozitie de a ma distra pina la sfirsit sau a doua zi dis de dimineata ma asteapta un lucru important pentru care am nevoie de odihna.Nu sunt de acord cu ceea ce a zis el si nu as vrea sa uite de mine si sa nu ma ia cu el la un party.Nu stiu ce sa cred.Ma tem ca de la asta se va strica si relatia noastra.De la aceasta problema se incep multe neintelegeri.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ar trebui sa faci aceste lucruri deoarece daca e sa te minta oricum o va face. De ce trebuie sa-ti faci atatea griji? trebuie sa fi un pic indiferenta la aceste lucruri pentru ca daca incerci sa-l controlezi atunci isi va da seama si se va distanta mai mult fata de tine. nu uita de funda...mersi :*

14 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Oricum prea multa distractie strica in viata omului si ar trebui sa-i dai dreptate. Cand vei munci distractia nu-ti da bani ci te lasa sa mori de foame doar de aia multi se plang ca nu au bani.

| Crystynutzaa explică (pentru mgtow):

Ma distrez foarte rar.Stiu a pretui banii si cred ca nu ai inteles sensul intrebarii si problemei mele.Doar ma doare faptul ca cind putem sa iesim impreuna nu mereu o facem.Ce se refera la distractii nu mereu avem timp caci ambii suntem la universitate si avem ocupatii.

| mgtow a răspuns (pentru Crystynutzaa):

Eu credeam ca te duci des la chefuri de aia ti-am zis ca nu e bine si sa o lasi moale. Probabil cauta motive sa se desparta de tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa te gandesti ca este mai bine sa nu mergi cu el oriunde si la fiecare petrecere. gandeste-te ca iese cu colegii de munca, de facultate etc etc si tu nu faci parte din anturajul lor si atunci tu nu ai cum sa intelegi anumite glume intre ei si te vei supara cand vei vedea sau auzii anumite lucruri. daca el te ia cu el la o petrecere intre colegii de facultate, liceu, munca se simte obligat sa stea in preajma ta sa interactioneze cu tine, nu poate dansa cu o colega de munca sau facultate si multe alte chestii. Astfel este un fiasco total, nici el nu se distreaza cum trebuie, tu te duci mai mult ca sa stai langa el ca si asa nu cunosti pe nimeni de acolo si stai numai pe scaun sau canapea. apoi poate tu la un moment dat vrei sa pleci acasa ca iti este somn si el vrea sa mai stea...atunci se simte obligat sa plece si el, si poate chiar atunci se distra cel mai mult. Deci in astfel de situatii este de preferat sa stai acasa fie ca esti baiat, fie ca esti fata si sa lasi persoana respectiva sa se distreze

| Crystynutzaa explică (pentru anonim_4396):

Sigur ca inteleg acest lucru.Sunt companii unde el se distreaza fara mine, eu fara el.Deci,nu il oblig sa ma ia cu el peste tot caci nici eu asta nu imi doresc mereu si ramin acasa insa nu mie placut cind este ocazie sa ne odihnim impreuna, noi nu o facem.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Crystynutzaa):

Mi-am permis si am citit si celelalte intrebari pe care le-ai pus zilele trecute. Din cate am citit esti o persoana destul de trista desi cred ca esti foarte fericita, analizezi si interpretezi prea mult fiecare gest, cuvant, privire etc si asta nu este bine si nu-ti face bine nici pe viitor. Incearca sa iei lucrurile asa cum sunt fara a lua partea negativa sau a cauta partea negativa. Ca si la intrebarea de azi...te gandesti ca daca este singur la o petrecere poate gasi pe altcineva si va renunta la tine. Lucrul asta ar trebui sa ti-l scoti din cap deoarece aveti atata timp de cand sunte-ti impreuna si el daca este cu tine inseamna ca inca te iubeste ca ii place sa fie cu tine. Daca nu-i placea pleca de mult si s-ar fi sfarsit aceasta relatie. Nu trebuie sa-ti fie frica de faptul ca te va parasii pentru ca nu o va face. Sunt sigur ca nici lui nu-i place cand esti tu singura la o petrecere fara el. Dar trebuie sa intelegi ca atata timp cat este intelegere, comunicare si iubire intre voi atunci nu trebuie sa-ti mai faci griji. Sincer prin atitudinea negativa pe care o ai este posiil sa-l sperii si sa-l pierzi. Ai grija de tine :*

| Crystynutzaa explică (pentru anonim_4396):

Xxeellaa87 Salut...am incercat sa iti scriu un mesaj in privat insa nu mi se permite.Deci,mi-au placut foarte mult raspunsurile tale si daca ai dori imi permiti sa iti cer uneori anumite sfaturi insa nu as vrea totul sa fac in public dar in privat nu mi se permite sa iti trimis sms.

| Crystynutzaa explică (pentru anonim_4396):

Inainte mereu aveam incredere in el insa acum de parca am frica si mereu imi pare ca imi spune minciuni si deseori mi-a demostrat ca nu ma minte in unele situatii insa eu mereu in orice caut ca ceva caci imi pare ca este vreo minciuna.

| Crystynutzaa explică (pentru anonim_4396):

Nu am registratie pe yahoo(((((

| Crystynutzaa explică (pentru anonim_4396):

Nici pe twitter

| anonim_4396 a răspuns (pentru Crystynutzaa):

Nu ar trebui sa faci aceste lucruri deoarece daca e sa te minta oricum o va face. De ce trebuie sa-ti faci atatea griji? trebuie sa fi un pic indiferenta la aceste lucruri pentru ca daca incerci sa-l controlezi atunci isi va da seama si se va distanta mai mult fata de tine. nu uita de funda...mersi :*

| Crystynutzaa explică:

big grinbig grin pai in afara de Yahoo mai sunt alte modalitati ca: facebook, skype

| Crystynutzaa explică:

Кристина Нистор

| anonim_4396 a răspuns (pentru Crystynutzaa):

Nu pot nici sa-ti dau add friend nici mesaj

| Crystynutzaa explică (pentru anonim_4396):

Nustiu care e cauza.Deci o sa comunicam aici.