| anonim_4396 a întrebat:

Sunt prea nerăbdătoare să mai aștept, așa că vă voi întreba pe voi! Ultimă menstruație am avut-o pe 5mai pe 9 s-au terminat și am făcut teste de ovulație zilnic. Când ambele linii erau la fel de evidente, am făcut neprotejat. Am chiar și aplicația pentru a vedea când este perioada cea mai fertilă. Ei bine, am continuat așa. De 2-3 zile am "crampe" și sâni ușor măriți și mai grei. Însă vreau sa fiu sigura că de data asta chiar am reușit! Normal ar trebui sa am următoarea menstruație pe 30-31. Nu mi-o mai doresc!

11 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si care este intrebarea? In mod normal, daca nu ai probleme de sanatate (atat tu cat si domnul tau partener) daca a ajuns sperma in vagin la ovulatie se prinde si ramai gravida. Noi nu putem sti daca tu ai ramas, putem doar zice ca in mod normal da.

| Juliana1001 a răspuns (pentru anonim_4396):

Întrebarea era daca șansele sunt maxime. Pentru că am mai incercat și am sperat degeaba. Bine, atunci nu foloseam aceste teste de ovulație sa știu exact când sunt sau nu fertila

| Violleta2022 a răspuns:

Fa un test de sarcina DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala, ca sa poti avea un raspuns clar si sigur!

| VoidEternal a răspuns:

La 21 de zile de la ultimul contact in perioada de fertilitate fa un test de sarcina. E cel mai simplu. E posibil ca simptomele sa fie cele ale unei sarcini dar un test iti poate spune cu mai multa siguranta. Sper ca rezultatul sa fie cel pe care il astepti happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Juliana1001):

Fertila ești și aproximativ cu 5 zile înainte de ovulație și 2 după. Parca! Nu mă atacați alți useri că nu prea știu despre femei, posibil să greșesc. La ovulație probabilitatea este maxima ...asta e ideea știu. Fa i o spermograma bărbatului tau.

| Juliana1001 a răspuns (pentru anonim_4396):

Exagerezi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Juliana1001):

Cu ce exagerez, draga mea? Daca tot faci sex in perioada fertila si nu iese nimic inseamna ca ori tu ori el ori ambii aveti o problema de fertilitate. Ce e asa complicat de inteles? Esti batuta in cap? rolling on the floor

| Juliana1001 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu are nimeni probleme de fertilitate,"draga". Dar nu ai înțeles întrebarea. Nu mă cobor la cei 2 neuroni împrumutați pe care ii ai. Doar atât știi, sa jignești. Vai de capul tau

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Juliana1001):

De aia nu apare copilul laughing rolling on the floor

| Juliana1001 a răspuns (pentru anonim_4396):

Suge-o

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Juliana1001):

Știe ea natura de ce te a făcut infertila... E deșteaptă! laughing