| anonim_4396 a întrebat:

Sunt satula! Mereu ma critica, nimic din ceea ce fac nu e bine.Nimic din ceea ce ii spun nu il multumeste...nu am laudat atat un baiat in viata mea.Nu am iubit atat pe nimeni si tot nu e bine, cand nu-i convine ceva imi intoarce spatele, nu mai vb cu mine, vb urat sau ma injura.Nu stiu ce sa mai fac, cateodata imi vine sa urlu, sa zbier, sa plec -iarasi- ce sa fac? Eu tin mult la el da nu stiu daca mai pot.Am o viata doar ma gandesc ca daca va fi mereu asa cu reprosuri si critici cum va fi? Ma enervez f tare ca e totul bine si frumos si dintr-o data e rau.Nu inteleg cum poate sa treaca asa dintr-o data de la o stare la alta.Si nu-i trece repede supararea.Il tine. In ultima vreme am incercat sa-l fac sa simta ca este iubit f tare, am incercat sa fiu draguta, draga, frumoasa, buna, calma, sa ma aranjez, sa fiu cat mai senzuala, sa nu stiu, sa il multumesc, dar nu. Nu e bine. Altul ar muri sa fie dorit in fiecare zi, eu sunt un stres pentru el cateodata. Doamne da-mi puteri NU VREAU SA SE TERMINE TOT DAR DE MULTE ORI NUMAI GANDUL ASTA IL AM. SI SIMT CA PANA LA URMA TOT ACOLO VOM AJUNGE. Oare toti baietii sunt asa? Atatea cazuri am auzit de genul asta, ce se intampla? Nu mai exista respect parca intre oameni.Nu vreau decat sa ma inteleg cu persoana de langa mine sa ne respectam, sa ne iubim, de ce trebuie sa ne certam asa? De ce trebuie sa fie mereu stres si incordare.De multe ori mi-e frica sa mai spun ceva de teama ca nu e bine. Nu-i pot spune gandurile mele cum faceam mai demult pentru ca mai nou, mereu din ceva bun scoate ceva rau. Atat o intoarce si o suceste si tot in dezavantajul meu iese. Of Doamne. Simt uneori ca viata mea e inutila Macar daca nu ar exista momentele alea frumoase dupa care tanjesc atunci mi-ar fi mai usor sa renunt la tot Avem atatea amintiri frumoase, o legatura de atatia ani ce sa ma mai fac? Plang si nu mai am putere sa ma mai lupt, mi-e teama ca cedez, unele persoane mi-au spus ca eu nu am niciodata un cuvant de spus si ca nu am sa fac niciodata ce vreau cu adevarat din cauza lui. Incep sa cred ca e adevarat. Cine imi spune? Au dreptate? Oare viata mea e asa de concentrata in jurul lui incat uit de mine? As vrea sa plec sincer cred, asa cred, dar nu stiu sigur, poate si de aceea am mereu gandul acela despre care va spuneam in prima mea intrebare... daca are cineva timp sa-mi scrie ceva as fi f recunoscatoare:*sad

10 răspunsuri:
| Anecherry a răspuns:

Tu il iubesti, dar el nu te mai iubeste. A intervenit obisnuinta si monotonia, si din cate vad unele sentimente negative. Ce e de facut? Sa te gandesti ce vrei de la viata, de la tine, de la el. Acele amintiri si ani care va leaga fac parte din trecut. Prezentul e plin de sentimente de repulsie, stres si incordare. Vezi un viitor bun sa reiasa din asta? Nu mai are respect fata de tine, nici macar un pic de consideratie, dapai iubire. Nu poti tine un omn langa tine cu forta, si mai ales ca tie iti face foarte mult rau situatia asta. E adevarat ca acesti ani nu ii poti sterge cu buretele, dar draga merita? Din cate ai spus, tu te chinui mult sa aduci totul pe o linie de plutire, dar nu ai parte de nimic in schimb. Nici un pic de apreciere de respect sau consideratie.
Alegerea o faci tu pentru tine, nu o fac altii. De aceea e bine sa faci o mutare inteligenta, pentru ca e vorba de persoana ta, care e foarte importanta. In prezent traiesti o situatie urata. Te acapareaza frica si stresul, si mai ales frica si iarasi frica. De ce si pentru ce? Meriti? Dar el merita ce faci tu pentru el? Tu alegi ce vrei sa faci in continuare, cum vrei sa fii si mai ales cand. bye

| Drums a răspuns:

Stii, cand iubesti cu foc, adevarat e pentru toata viata,. si in iubirea adevarata nu se intampla lucrurile astea. uite ce-ti propun eu.luatzi o pauza o luna.sa stea si fara tine, vezi si u cum reactioneaza, te sunt, nu, chestii, sa-l lasi singur sa observe ca e mai greu fara tine.si apoi dupa o perioada o sa te doreasca, dar daca nu merge eu zic sa va despartiti pentru ca suferi, si nu trebuie sa-ti strici tineretea sau viata sau sa-ti ranesti sufletul zi dupa zi cu certuri,. intr-o relatie trebuie sa ai curaj sa-ti spui punctul de vedere. sper ca ti-am fost de ajutor si stai linistita ca nu mi-am pierdut din timp. pup

| Kidd ♡ a răspuns:

Buna! Draga mea, din cate am citit, esti la capatul puterilor. Dar ia si tu initiativa.Nu te lasa calcata in picioare de un baiat! Asta niciodata! Oricat de mult l`ai iubi nu are dreptul sa-ti faca asta. O relatie se bazeaza pe incredere, comunicare si iubire.Cum ai zis tu o viata ai.Nimeni nu o sa ti`o inapoieze si poate in viitor vei regreta ca ai ramas langa el. Incearca sa vorbesti cu el foarte serios.Chiar nu are rost sa suferi pentru nimeni. Dupa acesta vine altu si poate acela va fi bine. Dar fa ceva cat mai poti, poate dupa aceea nu vei mai putea si vei regreta.

Stai o clipa si gandeste-te:merita sa traiesti aceste clipe dureroase? Lui nu`i pasa de suferinta ta.Acum tu faci ce vrei si cum crezi ca este mai bine, dar parerea mea este ca mai bine pui capat relatiei. Sper ca te-am ajutat si ai grija de tine kiss >big grin

| pau2009 a răspuns:

Cand ti-am citit intrebarea mi s-a facut frica ca poate iubim aceeasi persoana rolling on the floor... ofof asa patesc si eu, fix asa, dar eu nu o sa -l parasesc, eu il iubesc si traiesc pentru el, nu pentru mine, sa-i fie lui bine, stie ca eu il ascult, fac orice sa-i fie bine, dar nu recunoaste, asta e, eu am ales, si m-am indragostit prea tare, eu am ales sa-i dedic lui tot restul vietii, nu neaparat pentru ca merita, dar la inceput m-a facut sa cred ca merita, e bun la multe, e inteligent frumos, se descurca mereu, dar comportamentul lasa de multe ori de dorit, ceea ce la inceput nu era asa, poate se va schimba inapoi candva. E alegerea mea, tu gandeste-te bine ori il parasesti si-ti vezi de viata ta, ori i-o dedici lui, si-l suporti. Poate din ce am scris crezi ca mie imi este usor, dar nu-i asa, e greu, dar fara el nu ar avea rost viata, nu as putea iubi pe altcineva, nu as vrea sa traiesc doar pentru mine, o viata avem, ori o traim la maxim, ori o daruim la maxim, eu am ales a 2-a varianta, gandeste-te bine daca vrei sa mai vorbim lasa-mi un mesaj cu id-ul tau. ai grija de voi

| guardyan79 a răspuns:

Buna. nu fi suparata sa stii ca asi putea sa te ajut putin cu moralul daca asi sti mai multe despre voi.de exemplu daca locuiti impreuna ori de el lucreaza sau nu daca a visat sa faca ceva de recent o afacere ceva ce nu i-a iesit i sunt mai multe lucruri doar ca pentru a-ti raspunde i-mi trebuiau raspunsurile la intrebarile de mai sus s cred ca in mare parte stiam sa-ti raspund ce sa spun daca vrei sa vorbim despre asta iti dau adresa mea de mail si daca vrei pute vorbi valentinoungureanu@yahoo.it

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Foarte corect. aceiasi situatie am eu(B) cu persoana mea (F)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu trec prin asa ceva dar daca il iubesti cu adevarat vb cu el situatia se poate schimba o sa isi dea seama ca a gresit, acum daca l-ai parasi ar suferi groaznic o sa vezi si o sa faca tot posibilu sa te aiba inapoi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu patesc la fel in ultimul timp. orice as face.nu e bine. dar daca face el lucrurile respective.sunt nemaipomeniteoh go on

| MelindaPocsai11 a răspuns:

De curiozitate, mai sunteti impreuna? Sunt si eu in aceeasi situatie si as fi vrut sa stiu ce s-a intamplat pana la urma.

| kResPo a răspuns:

Daca vrei sa stai cu el si sa te gandesti la timpul pierdut dupa aia nu ai decat si o zi daca o pierzi inseamna foarte mult nu ti-o mai da nimeniwinking Deci fa ce crezi... Eu te sfatuiesc sa ii explici daca nu intelege trebuie sa faci ceea ce trebuiewinking