| DontHateMee a întrebat:

Sunt student in anul 1 si cred ca m-am indragostit de un coleg de grupa... El a devenit motivul pentru care sunt nerabdator sa merg la facultate. E pentru prima data cand simt asa ceva, desi nu vreau. Creierul imi zice nu, dar tot am senzatia aia de nefericire cand nu sunt in preajma lui.Stiu ca nu e o intrebare, dar am simtit nevoia sa ma descarc

Răspuns Câştigător
| J0B0MAT a răspuns:

Nu te poţi dezîndrăgosti. Poate vei ajunge să placi pe altcineva cu timpul. Dacă nu, încearcă să vezi dacă şi el simte acelaşi lucru.

12 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

De ce nu vrei o relatie cu el?

| corbulalbrosu a răspuns:

Natura firii tale solicita sa-i fie satisfacute dorintele. N-ai ce-i face, din acest motov se zice si pe buna dreptate : ''dragostea-i oarba"". big grin Sanatate!

| Catrice a răspuns:

Flăcăule, ai câteva opțiuni:

1. Îi spui că-l placi.
1.1. Tipul e șocat, dar accepta situația, va imprieteniti
1.1.1. Se îndrăgostește de tine
1.1.2. Rămâneți prieteni și (poate) te ajuta să-l uiți
1.2. Tipul e șocat, ii trece socul, începe sa râdă
1.2.1. Le spune și celorlalți în persoana sau online, unde se răspândesc știrile fast
1.2.2. Te asculta și păstrează tăcerea

2. Păstrezi tăcerea
2.1. Îl placi în continuare pana termini facultatea, suferi... iubire fără suferință nu există
2.2. Cu timpul îl uiți și/sau te îndrăgostești de altcineva (metoda sigura de DEZîndrăgosteală)

3. Schimbi facultatea (continuarea la 2.2.)

| Frank51 a răspuns:

Ce tare ar fi sa patim toti la fel, macar am merge la cursuri laughing

| Catrice a răspuns (pentru Frank51):

Cu condiția ca și celalalt sa meargă ca altfel... rolling on the floor

| Hammurabi a răspuns:

Păi aici s-ar putea să ai o problemă.
Dacă el e hetero te-ai cam îndrăgostit în zadar.

| DontHateMee explică (pentru Hammurabi):

Pot sa ma dezindragostesc?

| DontHateMee explică (pentru Hammurabi):

Cum pot sa ma dezindragostesc?

| DontHateMee explică (pentru Hammurabi):

Cum sa ma dezindragostesc?

| Hammurabi a răspuns (pentru DontHateMee):

Păi nu poți.
Dar nici înainte nu poți să mergi dacă el nu e gay.

| J0B0MAT a răspuns:

Fă şi tu acelaşi bine omenirii.

| Furnicuta000 a răspuns:

Si eu m-am indragostit de un profesor de la facultate, avea 50 ani si eram topita dupa el. Ma duceam de placere la fiecare curs si am plans cand s-a terminat semestrul. laughing
Acum mi-a trecut, indragostelile astea trec repede daca stii ca nu o sa fie nimic intre voi.