| anonim_4396 a întrebat:

Sunt terminata. O relatie de 10 luni s-a terminat chiar dupa aniversarea de 10 luni. Nu stiu motivul, doar am primit un sms care suna in felul urmator "nu mai pot sa fac asta. sper sa fi mai fericita fara mine, dar sa nu uiti ca te iubesc. ceau P.S. nu e nevoie sa imi trimiti msj inapoi. Uitama"...nu inteleg de ce, nu stiu motivul, nu stiu nimic. azi am fost ca o teleghidata, nu fac nimic, doar stau in pat si ma uit pe pereti. Nu am mancat nimic de la ora 1, nu am vorbit cu ai mei. Au fost cele mai frumoase 10 luni din viata mea si chiar il iubesc si nu stiu ce s-a intamplat cu el. Sunt distrusa, nu ma vad fara el, nu stiu ce sa fac fara el. Nu pot sa nu vb cu el, nu vreau asta. Il iubesc din tot sufletul meu si inainte cu vreo 2 ore sa imi dea msj asta a zis ca si el ma iubeste si ca vrea sa ma vada si ca ii e dor de mine, noi fiind din orase diferite. Nu stiu ce sa fac, ce sa cred, nu pot sa ma gandesc la nimic. va rog dati-mi un sfat, orice. ce sa fac? cum sa fac sa ma simt mai bine? baiatul asta era totul pentru mine, totul, parca nici nu pot sa respir fara elstraight face

19 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Pfff,,orice ti-as spune nu te poti simti mai bine! il iubesti si acum esti foarte indurerata!
Lasa-l putin in pace, linistit sa-si puna ordine in ganduri! maine, poimaine incearca sa-l suni sa vorbesti cu el sau trimite-i un msj!
Toti am trecut prin ceea ce treci u si nimeni nu-si doreste starea asta!
Gandeste-te ca viata ta nu se rezuma la el( chiar daca tu asta crezi acum) iti vei da seama asta peste putin timp!
Nu poti obliga pe cineva sa ramana langa tine daca acea persoana nu vrea asta cu adevarat!
Un sfat din partea mea nu te umili in fata lui, nu incerca sa spui cuvinte de umilinta la adresa ta doar pentru a va impaca! asta mai mult il va indeparta de tine ( am trait-o p propria piele), in ochii lui vei fi o disperata!
Imi pare rau pentru tine! gandeste-te ca viata merge inainte!
Ai grija de tine!

| fabiola a răspuns:

Poate ca cineva sau ceva din comportamentul tau l-a facut sa creada ca l-ai inselat, tradat.I-as raspunde ca daca intr-adevar ma iubeste, trebuie sa-mi dea si o explicatie! Asa este frumos si din respect pentru acele 10 luni, meriti macar o explicatie.

| anka89 a răspuns:

In primul rand nu-i corect sa iti trimita asa un sms fara prea multe explicatii si sa nu-ti dea voie sa i le ceri.Mi se pare un mitocan, de fapt in general persoanele care pun capat unei relatii in felul acesta sunt mai mult decat nesimtite.Pana la urma tu ai ramas cu suferinta si pe el il doare undeva.Fa ceva daca vrei sa te convingi ca nu merita si vorbeste cu el,cred ca macar atat meriti,o explicatie.
Eu de exemplu pana acum il uram daca eram in locul tau.
Asa ca gaseste ocazia sa ii spui ce ai pe suflet,fara sa dai de inteles prea mult ca suferi si viata merge mai departe. Oricum stati in orase diferite si daca nu sunteti apropiati,na...v-ati racit fara sa va dati seama.
Viata merge mai departe,gandeste-te ca si daca ar fi cazul sa va impacati, cum te-ar privi el in ochi, dar mai ales ce ti-ar trece tie prin cap dupa asa o situatie penibila, pentru tine.
Eu nu l-as ierta, dar as vrea sa ma descarc pe el.Auzi sa se desparta in ziua anivesarii si cum? ...printr-un sms.

Nesimtitul!

Sa nu mai suferi pentru el, daca te iubea nu iti facea una ca asta.

P.S. Oare sa se intample ceva mai grav cu el?

| DNSK a răspuns:

Asa am plecat si eu. daca vezi ca nu-ti spune,, nu insista. nu-i trimite mii de mesaje sa-i spui ca sufletul tau e praf, stie asta. poate nu sufera la fel de mult ca tine, dar simte. lasa-l in pace.

| pinkflower a răspuns:

Stai linistita draga mea. Lumea e rea, barfitoare. Cu siguranta cineva care e ori prost ori vrea sa va desparta i-a spus ceva prietenului tau, o minciuna ceva iar el nu a avut de ales, la crezut! Dar stai linistita, daca te iubeste nu te va uita asa usor, cu siguranta si el se gandeste acum la tine. Fii sigura! Acum este randul tau sa mergi si sa vorbesti cu el, sa dati cartile pe fata si sa iti explice totul, altfel veti ramane scufundati in minciunile lumii si a oamenilor rai. Acum du-te si vorbeste cu el, nu la telefon, nu prin mesaje sau mess, fata in fata. Nu uita, chiar el a spus, EL TE IUBESTE!happy Iiti doresc mult succes!:* Pa-pa.

| Alexandru0007 a răspuns:

Ba poti.o relatie la distanta nu dureaza.e o prostie

| SuKi2KirAi1 a răspuns:

Suna-l. Incearca sa-l suni, si spune-i ca o relatie la distanta ar trebui sa fie mai rezistenta; sa va dea mai multe sperante. Nu sa va desparta. SPune-i ca tu inca crezi in voi. Spune-i ca il iubesti si sti ca si el te iubeste. Spune-i ca vrei sa-i auzi motivele. Spune-i ceva orice. Daca va vrea sa fie lasat in pace iti va spune. Daca nu trimite-i sms sau scrie-i pe mess. Fa ceva. Nu te da batuta. Daca tu chiar crezi in relatia asta, nu te lasa pe tanjeala si nu renunta la el. Lupta. Succes. Sa ne ti la curent cu ce se intampla.

| gigis a răspuns:

O poveste asemanatoare am avut si eu, numai ca la noi relatia a durat 5 ani. am primit un tel si mi-a spus ca nu mai poate sa fie cu mine...e foarte dureros stiu cum prin ce treci, trebuie sa fii tare. la fel era si ea pentru mine, acum nu mai am, nici chef de viata, de nimic. daca te pot ajuta cu ceva, nu ezita sa ma intrebi, stiu foarte bine ce simti. De unde esti tu?

| neutrino a răspuns:

Asa este tineretea, de multe ori nu are minte, dar tu trebuie sa ai si sa intelegi ca o relatie are si un sfarsit si ca nu poti iubi la nesfarsit si de la distanta.

| Azµre a răspuns:

Schimbă-l ești tânără ai timp căcălău pentru o altă relație.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Mai ai timp, da restart, uita-te in jur

| Raiiiisa a răspuns:

Faptul ca ai primit o veste dinasta si chiar prin mesaj cred ca te-a dat si mai rau peste cap.Probabil nu l-as ierta niciodata ca nu a avut puterea si curajul sa-mi spuna toate lucrurile astea in alt fel.Acum suferi si esti distrusa, sa pui punct unei relatii de 10 luni si nejustificat cum a facut el este putin deplasat.Cel mai probabil cred ca tot el va fi cel care se va intoarce zicand ca totul a fost intr-un moment de implus si isi va cere scuze si sunt la fel de sigura ca tu il vei ierta, dar nu uita ca din moment ce a facut una ca asta te poti astepta sa te lasa din nou cu ochii in soare.

Răspuns utilizator avertizat
| rikkimady16 a răspuns:

Multumesc pentru sfaturi. In dimineata asta la ora 6 jumatate m-a sunat si mi-a spus ca ii pare rau ca nu mi-a zis motivele lui dar el crede ca asa e mai bine pentru mine. A zis ca sufera enorm, ca nu poate sa doarma ca se gandeste doar la mine si ca ii e dor foarte mult de mine. Eu l-am intrebat ca atunci de ce a facut ce a facut si a zis ca simte ca eu nu sunt fericita asa, ca se simte un neputincios cand vede ca sunt suparata, ca ii vine sa moara cand ma face sa ma supar si el nu rezista sa supere pe cineva pe care o iubeste si asa mai bine ma face sa-l urasc. Atunci i-am zis ca nu stii cat de mult sufar acum si o zis ca si el si ca il doare sufletul si ca ma iubeste, sa fiu sigura de asta si ca nu ii vb de alta fata ca niciodata nu ar putea sa fie cu alta la cat de mult ma iubeste si inainte sa ii mai zic eu ceva a zis sterge numarul meu de telefon si mesajele si conversatiile cu mine si incearca sa ma uiti, mi-e dor de tine, te iubesc enorm. Si dupa a zis ceau bby(asa imi zice el mie) si a inchis....nu il inteleg, jurcryingcrying daca tot sufera de ce se desparte de mine? acum sunt si mai derutata

| meseriasul88 a răspuns:

Salut! rikkimady16 parerea mea este sa-l lasi o zi doua si apoi sa-l suni sau sms nu trebuie sa disperi sau sa te umilesti pentru ca atunci cand o sa va inpacati el o sa te joace cum vrea el. Dar ti-ai pus intrebarea oare el ma iubeste asa cum il iubesc eu ai spus ca el locueste in alta localitate poate el mai iese si cu altcineva off, off, off ai grija de tine succes

| Deea5546 a răspuns:

Si eu sunt cam in aceeasi situatie ca tinesad. Capul sus.Si daca vrei sa ne mai descarcam una alteia lasa-mi id tau:*

| flobest a răspuns:

E foarte greu, sa stii, ignoranta doare cel mai tare. Trimite-i un mesaj si spune-i exact ce ai scris tu aici, pentru ca sunt convins ca el s-a despartit de tine dintr-un motiv gresit, spune-i exact ce ai zis mai sus, si cere-i macar motivul pentru care a facut asta si daca tine la tine sau a tinut la tine cu adevarat o sa iti trimita un mesaj in care o sa iti explice de ce a facut chestia asta. Daca nu inseamna k ai iubit doar tu...

| maryusbv93 a răspuns:

Din moment ce sunteti din orase diferite cel mai probabil ca el sa isi fi gasit alta. Sfatul meu e sa o lasi balta sa iti gasesti si tu pe cineva care sa fie in momentele astea aproape de tine si sa incerci sa il uiti cel mai probabil in timp o sa te sune sa va inpacati

| sveNik a răspuns:

E nevoie sa te vezi cu el, pe baieti ii apuca citeodata...