| acadeaAmara a întrebat:

Sunt total dezamagita de baieti.sad. toti stiu sa minta....cand vad o fata, primul lucru care le vine in minte! cum sa o dezbrace mai repede!? si mai zic k au sentimenteee! da' pe naiba...azi cu una maine cu alta. sad
de ce oare toti sunt la fel? sad

Răspuns Câştigător
| madyddd a răspuns:

Cine te-a suparat asa? Eu cred ca ei nu mint, ei spun adevarul. big grin
Asa simt ei in acel moment dar "indragosteala" trece repede, foarte repede.

. E ca atunci cand poftesti nebuneste o inghetata si dupa ce ai lins-o bine, te simti satisfacut, implinit.happy
sigh Si cand te gandesti ca exista atatea inghetate cu arome diferite pe piata.rolling on the floor

16 răspunsuri:
| Analytical a răspuns:

Iti inteleg off-urile, face parte dintr-un suflet bun! daar, tot ce trebuie tu sa faci acum, ce ai tu nevoie este ca sa iti deschizi bine ochii! lasa-i deschisi cat mai mult, fi mai realista (stiu, e frumos sa visam la o "iubire ca-n povesti) dar sincer in zilele noastre si-au cam pierdut farmecul, din pacate sad. Nu generalziez, nu e frumos si nici etic, dar oare de ce baietii si-au pierdut "sentimentele" din vechime? unde este corespondenta, un mic detaliu, o floare gingasa si frumoasa cu care ii poti demonstra cat de frumoasa e si o iubesti?! astea erau, dar in ziua noastra sunt vise deja. happy Nu zic, sunt, rar dar exista! suntem diferiti, si pe tot pamantul acesta patrat(ca in colturi sunt nulitatile) exista acel cineva pentru tine, pentru mine, pentru toate cu "asa asteptari"! trebuie doar sa remarci cu adevarat, cine te emrita de la inceput si cine nu, acei "nu" nu le mai acorda sanse, nu-i lasa sa te amageasca, ca intr-o zi vor fi ca acei din tiparul tau, ca NU vor ajunge! Deocamdata, iti sugerez, fi realista! ai suferit, ai visat, ai vrut ceva bun din aceste sentimente frumoase daruite doar de cel care te iubeste cu adevarat, nu s-a intamplat, acum nu-ti ramane decat, sa deschizi ochii mari, si sa nu mai crezi basme! doar cand vei fi sigura ca acela e, cand ai fi dispusa sa-ti servesti sufletul pe tava pentru o astfel de persoana! suflet la suflet trage, dar recunoaste-l pe cel bun! si nu lua totul dramatizat, nu e o drama asta, sunt lucruri mai oribile care sunt mai decazute psihic si demoralizate! dar sa nu uitam sufletul doare mai tare decat orice alte lucruri! fi stapana pe situatie, nu te avanta la primul care iti zice o vorba buna, analizeaza-l, cei care de la inceput o fac asa, te vor doar in pat. E viata ta, alege-i, nu-i lasa sa te aleaga ei pe tine! stay happy.

| IMC90 a răspuns (pentru Analytical):

Iar dau de tine, a? laughing
O sa primiti flori, atentii si sentimente in masura in care iubiti si voi barbatii saraci, urati, cu chelie si cu lula mica rolling on the floor Ca aia la care visati d-aia arata asa cum arata, ca sa poata prinde cat mai multe. Valabil si vice-versa (adica pentru barbatii care au impresia ca toate femeile sunt curve)

| Analytical a răspuns (pentru IMC90):

Sa inteleg, ce? ma asteptai! laughing ma bucur sa vad ca utilizatorii nu ma uita, desi tot voi "mi-ati facut-o"! (da, am fost suspendata) dar, am revenit, si acum, mai putin ca ieri si mai mult ca maine imi va fi cunoscut si mie butonul RAPORTEAZA. Cui pe cui scoate. Oricum, "chestiile cu flori etc" am spus ca sunt vise deja in ziua de azi, nu vad de ce m-ai generaliza acum. happy

| IMC90 a răspuns (pentru Analytical):

Eu nu raportez happy

| Analytical a răspuns (pentru IMC90):

Mda, si eu am aripi. o:-)

| IMC90 a răspuns (pentru Analytical):

Nici daca as vrea, n-as avea cum

| Silviu591 a răspuns:

I-ai incercat cumva pe toti si ai constatat ca sunt la fel?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Silviu591):

Exact asta am vrut sa-i zic eulaughing

| DeeaMarry a răspuns:

Ai avut de-a face cu vreo 2-3 si i-ai bagat pe toti in aceeasi oala. Problema e ca te uiti tu dupa tipi nepotriviti.
Nu stiu de ce am senzatia ca baietii care te-au dezamagit apartin categoriei aleia de smecherasi dupa care toate fetitele sunt in limba doar din cauza fizicului(creier nu au).

| Merry24 a răspuns:

Asa a fost dat sa fie draga mea... oare noi de ce nu putem fi la fel...fortza si mergi inainte.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sărut mîna nu toți sînt la fel, nu ai găsit tu persoana potrivită și care să te merite, nu îi pune pe toți în aceeași oală. E adevărat că majoritatea bărbaților cînd văd o femeie la asta se gîndesc. Dar acum pădure fără uscături ai văzut? Fii atentă pe viitor și selectează i.

| 4b a răspuns:

Te rog sa nu-i bagi pe toti in aceeasi oala; n-ai cum sa spui ca toti sunt la fel, decat dupa ce i-ai incercat pe toti, si sincer, nu cred ca esti acest gen de fata; in viata, se intampla sa fi dezamagita, dar asta ti-e de invataturasad altadata sa ai grija in cine iti pui increderea...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te sustin 80% draga mea, nu mai vezi un baiat care sa daruiasca un trandafir sa recite cateva versuri unei fete, sa mearga la o plimbare in parc sau cu barca pe lac, nuuuuuu shame on you, cum se nasc se holbeaza la mami si tati prin gaura cheii si la filme porno, ai drepate draga mea dar nu trebuie sa disperi, o sa-ti vina si tie randul sa gasesti pe cineva potrivit cerintelor tale

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca sunt toti la fel, de ce nu iti alegi un spiridus?

| CityOfSatan a răspuns:

Majoritatea sunt! Tot ce poti face in calitate de fata, e sa ii faci sa suferehappy!

| crysu20 a răspuns:

NU sunt totii la fel, dar multi dintre cei care au vrut ceva serios au luat teapa, si acum nu prea mai au sentimente.Dar sa stii ca sunt si baietii buni