| anonim_4396 a întrebat:

Buna, am o mare dilema nu stiu ce sa fac maine, maine dimineata merg la lucru sa descarc un tir in fata magazinului si maine s-ar putea sa vina postarita cu pensia mea de handicap si nu sunt acasa.

Daca vine cand nu sunt acasa, oare vine mai tarziu sau vine in alta zi?

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu mai revine cu ea. Să mergi la poștă. Deasemenaa poți să soliciți cu cerere să îți vină pe card.

| HUAWEHUAWE a răspuns:

O sa vina in alta zi, nu revine pe unde trece in aceeasi zi.
Ai variante :
-rogi un prieten sa o ridice
-rogi mama sa o ridice si apoi daca nu ti-o da, faci cum ti-am raspuns eu in intrebarea anterioara ( cu inregistrarea si filmarea )
-te duci la posta maine seara sau chiar si luni si intrebi daca poti sa-ti ridici pensia de acolo direct, fara sa-i mai astepti acasa.Te duci dupa munca.