| Andrada0025 a întrebat:

Sunt virgina. In timpul pettingu-lui, iubitul a incercat sa-mi introduca un deget, a fost totul ok, m-am simtit foarte bine, insa cand a incercat cu doua degete, m-au durut ingrozitor "peretii" vaginului si cu cat introducea mai adanc degetele, cu atat simteam ca ma doare partea de jos a burtii. Asa se intampla in general? Este normal? Asa o sa simt si in timpul actului?

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

A fost doar durerea de la deflorare. S-a rupt himenul si e normal sa simti asa, multe femei simt durere la dezvirginare. La urmatoarele acte sexuale poti sa mai simti mici dureri, dar nici una atat de mare ca la acest prim act sexual. Doua degete nu incap prin himen, asa ca s-a rupt si, normal, te-a durut. Nu uita de prima consultatie ginecologica, obligatorie in prima luna de la inceperea vietii sexuale, chiar in cazul in are primul act sexual a fost mai ciudat.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Se pare ca iubitul tau nu prea stie ce si cim sa faca ca sa nu te doara. Ideal ar fi ca, dupa ce va sarutati, te mangaie si ajune si jos - dar nu foarte repede! - sa inceapa sa iti mangaie zona vaginala, mai pe larg, in cercuri, si apoi, progresiv, sa ajunga si la clitoris - se spala pe maini inainte de a trece la fapte?! - si finut, incet, sa ti-l dezmierde, pana te simti bine, simti ca te uzi mai accentuat, si abia atunci abia. Si mare atentie si la manichiura lui, sa fie scurta, curata, si unghiile foarte bine pilite - poti verifica trecand degetele peste o tesatura fina, si sa nu se agate! - ca sa nu te zgarie inauntru! Daca va face asa, si tu vei fi suficient de relaxata, nu ar trebui sa te doara, daca nu e brutal. tu ar trebui sa tii mana ta peste a lui, si sa il ghidezi, sa ii arati exact cum iti place! Daca nu respectati igiena mainilor foarte bine, te poate infecta si nu o sa fie deloc placut! Daca va fi finut data viitoare si tot te va durea, va trebui sa mergi la un control, sa nu ai cumva altceva prin zona, un chist sau vreo rana. nu neglija! Succes! Si continua tot doar cu petting-ul, paa esti sigura ca te merita - eventual! - si abia atunci..NUMAI cu prezervativ!

| MiyakoSaki a răspuns:

Este normal, stai linistita happy

| vocea a răspuns:

Da este normal andra daca esti virgina, daca o sa incerce mai des cu degetele o sa te obisnuiesti, mereu cat o sa avanseze o sa te doara dar mereu te vei obisnui succes

| RedCookyeeee a răspuns:

Doamnee da ce e in mintea ta ma fata? De ce nu a bagat toata mana? In halu asta ai ajuns? Daca e sa faci barem fa-o narmal. Si da doare in timpul actului sexual in genu a ceea ce ti-a facut tie prietenul tau.

| tzuticamiley a răspuns:

Buna! :*
Da, asa se intampla in general, este normal, incet -incet, corpul tau se va obisnui, dar daca nu esti sigura ca el e alesul, NU FA MAI DEPARTE CEEA CE AR TREBUI SA URMEZE!
te pup :*

| sweetgirlsweeety a răspuns:

Este normal sa simti asta, dar stai linistita ca dupa ce te obisnuiesti (dupa al 2 lea sau al 3lea act) si nu o sa mai ai nici o problema. O sa te simti GROZAV