| anonim_4396 a întrebat:

Sunt virgina si am 15 ani, dar de cateva zile ma doare foarte tare burta, ma inteapa ovarele si urinez des si azi trebuia sa-mi vina ciclul si inca nu mi-a venit, si daca nu-mi vine nici maine atunci ce ar trebui sa fac? crying Nu am facut niciodata sex, deci nu cred ca pot fi insarcinata.

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu esti insarcinata, mai degraba ai o infectie urinara sau chisturi ovariene. Vorbeste cu mama ta fara teama, esti bolnavioara, n-ai facut nimic rau.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
O femei rămâne însărcinată în urma unui contact sexual neprotejat cu un bărbat în perioada de ovulație a ei.
În cazul tău poate fi sindromul premenstrual, o răceală sau inflamația vezicii urinare.
Un ecograf 4D.
Pa, pa.

| *Lyttle.me* a răspuns:

Off...cred ca esti aceeasi fata care a mai pus intrebarea asta, numai ca acolo credeai ca esti insarcinata dar aici nu. Uite, eu cred ca ai racit jos la burta si de asta iti intarzie.Nu ai cum sa fi insarcinata stai linistita pentru ca daca nu intretii relatii sexuale nu ai cum sa ramai! Nu te mai agita atata este normal sa nu fie reglata menstruatia asa din prima. Daca si urinezi des inseamna ca oi fi racitthinking nu mai sta asa stresata si ai grija de tine, imbracate bine si asa mai departe. O sa-ti vina ai sa veziwinking.

| roxpau a răspuns:

Stai linistita nu ai cum sa fi insarcinata atat timp cat nu ai facut sex neprotejat nu are cum sau mai ales ai zis ca nu ai facut niciodata probabil este o mica dereglare sau o mica infectie

| elamit a răspuns:

Daca esti virgina nu iti inteleg ingrijorarea, vine el(ciclu)

| melissa_3397 a răspuns:

rolling on the floor) wai de mine laughing) buna buna astawinking... fat`o cum sa fi insarcinata daca nu ai facut sex asa cum zici uh rolling on the floor)... sunt durerile de la menstruatziebatting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu nu esti insarcinata laughing poate ai chist la ovare. eu am 13 ani si facut un chist de 4 cm. dar mi-a trecut dupa multe pastile. am avut aceleasi senzatii ca si tine

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Chiar nu prea stiu ce raspuns sa-ti dau mai concret.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Insarcinata clar nu esti! O sarcina poate exista doar in urma unui contact sexual in care partenerul a ejaculat in fata. Consulta un medic, posibil sa ai o infectie!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate cu Sf Duh sa ramana insarcinata tongue

| (0$t!n@ a răspuns:

Nu esti insarcinata s-ar putea dor sa iti intarzie si cu ovarele ai racit mai bine te-ai duce la medicul de familie sa vezi ce ti se intamplawinking