| Acineva a întrebat:

Sunt virgina si ma gandesc sa imi incep viata sexuala cum e vreau explicatii cu cuvintele voastre nu de pe net. funda +vot la fiecare raspuns

8 răspunsuri:
| dyyva a răspuns:

Trebuie sa o faci cu persoana potrivita dar trebuie sa aiba si un pic de experienta. de exemplu daca si el e virgin s-ar putea sa te doara daca nu te dezvirgineaza din prima. dar o sa vezi ca apoi e foarte bine si o sa-ti placa

| Atzumy98 a răspuns:

Daca o faci cu persoana iubita o sa fie cum sa zic( o placere ) daca nu il iubesti o sa te doara tare si poate curge si sange dar infine sunt sigura ca o sa faci cu persoana iubita asa ca stai linistita ca nu doare tare depinde de tine happy

| Mixed a răspuns:

Buna!
Depinde si de cati ani ai si cu cine vrei sa o incepi. Daca tu esti sigura ca apoi nu o sa iti para rau sau ca nu o sa te gandesti dupa un an "am facut o mare greseala" e ok. Prima data trebuie sa ramana o amintire placuta! Mult noroc! :*

Răspuns utilizator avertizat
| doctginecolog a răspuns:

Depinde cati ani ai, o sas fie dureros la inceput dupa o sa-ti placa

| dracidus a răspuns:

Depinde cu cine iti incepi viata sexuala.

O luam pe categorii:

1. Esti cu cineva de cateva zile. Faceti dragoste/sex. Nasol. Te va durea si ala te va freca pentru ca faceti sex si lui nu prea ii pasa de tine. Cazurile sunt extrem de rare in care el sa tina la tine (sau te iubeste in secret de multi ani...)

2. Sunteti de cateva saptamani si faceti sex/dragoste. Tot nasol. Acelasi raspuns ca la 1.

3. Sunteti de luni bune, aproape faceti un an. Hmm, treaba incepe sa se schimbe. S-ar putea sa fie mai pasional, mai "dragastos", mai rabdator si sa nu te ia prea tare din prima.

4. Sunteti de cativa ani impreuna. Maaaamaaaa... Acolo da placere! Sunt sanse foarte mari sa te iubeasca si sa se gandeasca la tine mai mult decat la bunastarea lui si va fi foarte dragut, calm, calduros, intelegator si veti avea o experienta foarte frumoasa.

5. Va casatoriti. Nu mai continui...

Concluzia: Oricum, orice, oridecare baiat, situatie, loc, prima data cand vei face dragoste/sex va durea. Insa, ceea ce vine dupa ruperea himenului iti va aduce sau, dimpotriva, alunga placerea. Cred ca conteaza foarte mult baiatul cu care esti, cat de mult tineti unul la celalalt si, in special, daca ai incredere in el ca nu e un nemernic care sa-si bata joc de tine.

Insa, am o recomandare. Cel mai bine e sa astepti macar pana la 16 ani (varsta legala de a avea un copil) pentru ca corpul/organele inca se dezvolta pana atunci foarte puternic si e posibil sa creezi dezechilibre puternice in hormonii tai.

Daca ai depasit varsta de 16 ani, asteapta baiatul potrivit. Intr-un final, va veni. Nu te grabi la "viata sexuala", insa. Daca ai nevoi asa mari, fa-ti rost de un "vibrator" sau, daca nu-ti plac obiectele straine, foloseste dotarea naturala a degetelor tale.

Spor la luarea deciziei corecte!

| Kiddu14 a răspuns:

Buna! eu zic sa te mai gandesti...depinde daca chiar simti asta si daca esti pregatita, dar conteaza si varstabatting eyelashessi in plus nu trebuie sa fii obligata de cineva trebuie sa ai persoana potrivita in acel moment dar si sa aiba experienta.eu zic sa te ma gandesti.eu am 14 ani si mi s`au facut astfel de oferte. daca te gandesti sa ti`o incepi cateva sfaturi.trebuie sa fie o atmosfera romantica placuta sa nu fii obligata si mai ales tipul sa aiba experientawinkingfundita?

| mihnea_8495 a răspuns:

E simplu de inceput viata sexuala cu toate ca sunt baiat,, deci sa incep.gaseste un baiat care sa iti placa si dupa incepe sa faci sex cu el dar incepeti in cet sa nu creada ca esti nebuna dupa sex incepeti usor si daca sunteti intre 10 si 15 ani traiti copilaria intai