| MihaiSDK a întrebat:

Vreau sa incep viata sexuala,dar exista ceva care ma opreste! Nu imi este frica de urmarile posibile, cat imi e frica de MAMA!(mentionez ca sunt intr-o relatie cu cineva care are 38 ani). Vreau sa discut cu ea,dar nu stiu cum sa incep! Ea ar banui ca nu mai sunt virgina, dar chestia e ca sunt "inca"! Help! crying cel mai bun raspuns dau FUNDA kiss

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Un motiv excelent!
Te va tine departe de greseli, ca cea pe care esti gata sa o faci, pentru destul timp de-acum incolo!
Ti-am studiat profilul si am observat cateva lucruri.
Ai 17 ani si o tendinta sa te indragostesti mereu de baieti mai mari sau mult mai mari decat tine.
Se spune ca in dragoste varsta nu conteaza si asa este,dar nu atunci cand esti imatura emotional si inca instabila.
Sunt de acord cu tine ca aura inaccesibila a unui barbat e irezistibila,dar tu inca iubesti dragostea,nu omul.
Inca ai visele romantice de fata care-si asteapta printul calare pe un cal alb,inca speri ca exista un barbat care te va "salva" de vicisitudinile vietii,cand de fapt,salvarea asta vine numai din noi insine,din fiecare!
Nu tin sa te lamuresc,vei intelege incet incet cum stau lucrurile,dar acum esti inca imatura si,efectiv,indragostita de dragoste!
happy
Iubesti sau crezi ca iubesti si o faci cu patos,dramatic si cu o totala daruire,neacceptand ideea ca te lasi manipulata si nu e bine.
Pentru ca,chiar daca tu crezi ca iubesti,nu stiu daca esti si iubita!
Cauta sa vezi dincolo de cuvintele frumoase,de imbratisarile dulci, de sclipirile jucause din ochii lui.
Ce face pentru tine ca sa fii fericita? Cat de mult insemni pentru el? Chiar nu ar putea trai fara tine?
Sunt cateva intrebari care ajuta sa intelegi multe.
Nu pot sa-ti spun ce sa faci, poti inainta pe drumul tau sau te poti opri, e o decizie pe care numai tu singura o poti lua.
Dar nu fa greseala sa te oferi, doar pentru ca nu stii sa refuzi.
Pentru ca totul se plateste in viata.
Iar motivul pentru care eziti, mi se pare o dovada elocventa ca inca nu esti pregatita pentru trecerea la starea de femeie.
Vorbeste mai intai cu tine, inainte sa vorbesti cu mama ta.Si,daca in tine gasesti toate raspunsurile, vei gasi si modul in care s-o faci sa inteleaga ca iti apartii doar tie si ai toata viata inainte sa demonstrezi ca nu faci greseli.
Nu te grabi, gandeste!

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai daca iti e frica de mama ta si partenerul are 38 ani e clar ca nu e cazul sa faci sex cu el ca esti mult prea tanara pentru o astfel de relatie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scuze, dar cati ani ai tu? happy avand in vedere ca inca nu esti matura (are inca mama grija de tine, nu te-ai mutat, etc) ai cel mult 22-23 de ani. Nu este prea ok sa ai o relatie sexuala cu cineva de 38 de ani...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu te auzi straight face? Ai 17 ani si vrei sa fi cu unul de 38? Eu daca as fi maica-ta te-as lega de calorifer si te-as trimite doar in roba la scoala straight face. Doamne iarta-ma dar logica mea nu poate sa priceapa asa ceva nici daca ma ti atarnata 3 decenii cu capul in jos.

Frate, mie mi-a zis cineva ca daca aveam sub 18-19 ani nu ar fi acceptat sa fie cu mine. De ce? Din pricipii bine puse la punct. Ar fi simtit ca profita de imaturitatea mea si ca nu as face alegerile corecte, as fi usor de influentat doar din vorbe.

Nu crezi ca te cam face? Ce poti sa vezi la unul de 38 de ani? Nici nu te poti bucura de frumusetea dragostei de la varsta asta. straight face Trezeste-te la realitate.

Da-mi numarul mamei tale ca trebuie sa discut urgent cu ea waiting. rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu cati ani ai?

| Melcul a răspuns:

Purtind o discutie cu ea si explicindui toata situatia din punctul tau de vedere.

| ZuzuMissy a răspuns:

Daca neai spune si cati ani ai.ar fi chiar oke ..am stii cum sa te ajutamsi de cat timp esti cu prietenu tau impreuna?

| MihaiSDK explică (pentru ZuzuMissy):

Am 17 ani big grin si de 6 luni sunt cu el

| PytycMic a răspuns:

Nu ai mentionat varsta pe care o ai, dar ar trebui sa o consulti pe mama ta sa iti explice ce si cum, evident si ea ar trebui anuntata ca iti vei incepe viata sexuala si sa fie de acord, dar daca o faci fa-o prodejat, pentru orice eventualitate!