| inflicted a întrebat:

Sunteți îndrăgostiți? Cum îți dai seama daca ești atașat sau îndrăgostit de o persoana? E același lucru?

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cat pe ce dar am eroare in sistem pentru ca e o situatie delicata & exista 3 impedimente - distanta, meseria ei, 10 - 8 ani pana revin in tara

| Adry05 a răspuns:

Cred că cel mai bine îți dai seama când stați departe unu de altul și se rupe acel lanț de atașament, dacă îi duci lipsa înseamnă că e iubire, zic eu.

| Violleta2022 a răspuns:

Atasat poti fii de mamica sau taticul, cand esti copilas mic, dar nu de o femeie sau barbat, care iti sunt partneri de viata.
Atasat se mai poate numii daca esti handicapat si ai un ingrijitor. atunci esti atasat de aceea persoana, depinzand de cineva!

In dragoste nu depinzi de nimeni, esti propriul tau stapan si ai propriile tale sentimente fata de omul drag.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu este acelaș lucru. Tot așa cum îți dai seama de orice alt sentiment pe care îl ai față de ceva sau cineva.

| Drimmero a răspuns:

Nu sunt, atasarea poate fi si de prietenie, o obisnuinta,, iar indragosteala e cumul de reactii si senzatii de placere cand esti in preajma persoanei in cauza/

| Frank51 a răspuns:

It's complicated, nu e acelasi lucru dar oarecum se imbina cele 2.

| SEMIHA a răspuns:

Sunt două lucruri diferite. Când ești îndrăgostit simți, iar când nu, te întrebi mereu dacă e așa.

| sunttare666 a răspuns:

Nu nu nu