| mih5a a întrebat:

Eu nu am fost niciodata indragostita. Ce ati simtit voi in momentul in care v-ati indragostit de cineva? Cum v-ati dat seama ca sunteti indragostiti? Cum ati reactionat?

7 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Ce ti-ai dorit tu cel mai mult si cel mai mult,vreodata? Sa simti ca mori daca nu obtii lucrul respectiv? Sa sari in sus de bucurie cand l-ai obtinut?
Cum asteptai,cum te simteai in clipele in care nu stiai daca o sa-l obtii sau nu?
Ei,cand te indragostesti,simti ce ai simtit atunci,dar in fiecare clipa!
E cea mai simplista explicatie posibila,dar cel putin,ai o idee!
Fii sigura ca daca te vei indragosti, o vei intelege, o sa-ti arda pamantul sub picioare!
Nu te grabi...

| Sunshine18 a răspuns:

Pai...eu m-am indragostit cu adevarat in clasa a6a.El era clasa a7a.Teoretic la mine a fost dragoste la prima vedere.Simteam ca-mi sare inima din piept cand il vedeam, iar cand lipsea eram ingrijorata si "aveam o zi proasta" pentru ca nu l-am vazut.
Sa te indragostesti, dupa mine e un sentiment unic.Desi nu am fost cu el am trait clipe frumoase ca amici.Chit ca am fost cu alti baieti, pentru nici unu nu am simtit ce am simtit pentru el.Ma crezi sau nu, acum sunt in clasa a9a si inca sper...ca intr-o zi vom fi impreuna.

| bimboii a răspuns:

Eu:X
Eu am stiut ca el e,, acela,, cu care vreau sa fiu din motivul ca ochii lui sclipeau:X Cand trecea pe langa mine nu ma puteam abtine sa nu imi musc buza de josslove struckSi cand m a sarutat:X Doamnee:X Era multa lume in jurul nostruu dar in acel momente ma vedeam singura cu ellove struck Numai auzeam nimic alceva:X Ma concetram la elsmug
O bombaa de fluturasii a explodat la mine in stomac!
Ma simeam de parca as fii prima femeie care iubeste si maii ales ca toata noaptea ma invarteam in pat:X Radeam singura si imi muscam buza dee jos:X.
Dragostea e momentul in care totul dispare si esthi doar cu el undeva frumos:X

| mih5a explică:

Eu am 14 ani si cam toate prietenele mele vorbesc despre iubiti, sufera din cauza acestora etc.Eu,fiindca nu am trait aceasta experienta nu prea stiu cum sa le consolez.
@greece12 acel lucru l-am dorit, il doresc si il voi dori pana il voi obtine si de fiecare data cand ma gandesc la el ma emotionez, vorbesc tot timpul despre el. Daca nu il voi obtine niciodata o sa fiu intr-un fel impacata cu ideea desi o sa regret ca nu am avut curajul sa fac mai multe pentru a-l obtine. Sper ca intr-o buna zi sa imi infrunt temerile si sa reusesc.
Multumesc tuturor pentru ajutor!

| AleGsZ a răspuns:

Fiecare om simte emotiile in felul sau.Sigur ai fost indragostita dar poate nu ti-ai dat seama,sau nu si-a facut aparitia "baiatul potrivit".
N-o sa zic cum mi s-a intamplat mie,pentru ca intr-un fel e "confidential" sau chiar "jenant"...
Dar sa-ti zic asa,cand te indragostesti de o persoana,vei zambi mereu in preajma ei,vei face multe chestii,in general stupide, incercand sa-i atragi atentia, dar cel mai bine ar fi sa-ti iei inima in dinti si sa-i spui ce simti, sa nu-ti fie frica daca el nu simte la fel.

| madalin150 a răspuns:

Buna! multe nu prea stiu ce sa iti zic.o sa te indragostesti si o sa vezi ce fel este, atunci cand te simti bine langa cineva, cand tii foarte mult la acel cineva, ai sentimente foarte mari pentru acea persoana, dar chestia este sa te place si persoana la care tii ai sentimeente etc...dar daca o sa te refuze...asta este partea negativa.te doare,te simti gol,dar aceste lucruri le vei simti pe pielea ta,ai sa vezi, si o sa ne zici tu noua cum este, cred ca esti mica. uneori dragostea este dureroasa ai grija.ti pup

| aurabebee a răspuns:

Am simţit fluturaşi şi îmi bătea tare rău de tot inima. în continuu.