| PauLa.M a întrebat:

Tampoanele interne [OB] sunt periculoase? Daca da, in legatura cu ce?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt dependenta de ele! In prospect scrie ca exista riscul de a face SST, dar...de cel putin zece ani n-am patit nimic!

9 răspunsuri:
| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Toata smecheria este sa stii cum sa le introducii si noaptea tot cu absorbante sa folosesti

luciana
| luciana a răspuns:

Ultimile cercetari in domeniu ( SUA ), au aratat ca sunt periculoase, ele generand in timp, cancerul de col uterin. Este bine sa apelezi la ele, in cazuri extreme. Fiecaruia,- decizia ne apartine cand e vorba de sanatatea noastra. Lucien.

| frumusica80 a răspuns:

Poi nu sunt daca sti cum sa ti-le introduci stiu niste fete care nu au stiut sa si le puna s-a rupt ata si au ajuns pe la spitale.deci ai grija cum le folosesti...pa

| juniper a răspuns:

Yuck... Eu folosesc absorbante, Always sunt bune, astea OB sunt numai tampenii, cu absorbantele umblii mai bine si nu trebuie sa-ti faci griji ca o sa-ti ramana OB-ul in sti tu ce, cum a zis si frumusica80 cu ata aia. Nu sunt bune OB-urile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa stii cum sa le introduci.
Si ca trebuie sa le schimbi o data la 4 ore.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daaaaaa, totul este sa stii cum sa...introduci,asa-i fetelor? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Enigma, stiam eu ca sexul ti-e incert, dar tampoane de cand?rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@furni-eu ma pricep la introdus. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@enigma, "Fa-ma, Doamne, val de tei/ Si m-arunca-ntre femei!"