| mariaioana03 a întrebat:

Te poți duce la ginecolog ca minor?

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Poti merge cu mama ta.

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca varsta ta este de 16 ani impliniti, atunci poti sa te prezinti la consultatia ginecologica singura, fara sa fii insotita de vreo alta persoana (minora sau matura). Sunt destul de multi medici ginecologi accepta sa consulte si adolescentelele care au varsta de peste 15 ani, in cazurile in care consultatia ginecologica NU este in legatura cu o posibila sarcina sau efectuarea unui avort. Sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Nu.

| Anonima2620 a răspuns:

Bineînțeles că poți. De preferat ar trebui sa mergi cu o persoană 17+, bănuiesc.