| cristal_7578 a întrebat:

Daca nu esti major te poti duce la ginecolog pentru un control fara a fi insotit de vreun parinte?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca ai peste 16 ani, vei gasi un ginecolog care sa inchida ochii la varsta ta si sa te consulte pentru a u te lasa fara asistenta medicala. Insa daca ai nevoie de vreun tratament, de vreo manevra invaziva, va fi nevoie de prezenta parintilor si acordul lor scris.

3 răspunsuri:
| Victoria a răspuns:

Nu cred.

| kennyisdead a răspuns:

Du-te intai la doctorul de familie(vei dispune de confidentialitate) ca sa iti dea o trimitere si sa nu te coste nimic.
In rest, nu te impiedica nimic sa te duci la medic happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da trebuie sa fii insotita de un parinte, de mama, nu cred ca vrei cu altcineva, asta pentru ca in cazul depistarii unei boli, parintele sa ia atitudine (cumparat medicamente, investigatii in plus ).