| EstiFericitaSauTrista a întrebat:

Te poti satura de prea multa iubire?

16 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Nu daca si tu iubesti persoana.

| fabiola a răspuns:

Nu, pentru ca iubirea alimenteaza sufletul si ii da putere sa iubeasca! E un circuit inchis intre 2 suflete pereche!

| Азбука a răspuns:

Nu stiu daca te poti satura, dar ajungi sa simti ca la un momentdat, iubirea cuiva te sufoca...

| Rukhsandra a răspuns:

Eu una nu ma satur laughing)
Sunt mai lacoma din fire rolling on the floor)

| shtephie a răspuns:

Da! Ti-o spun din propria experienta!
Iubirea prea multa devine sufocanta, mai ales daca partenerul/partenera nu-l iubeste asa cum si'ar dori respectivul/a happy

| Acvila a răspuns:

Nu

| Victoria a răspuns:

Doar daca acea iubire devine sufocanta si se transforma in obsesie. Altfel, nu.

| zayidee a răspuns:

Nu ai cum sa te saturi de iubire. toti cautam cu disperare sa avem parte de iubire. cine ar putea sa spuna ca nu ii place sa se simta iubit. de saturat ajungi sa te saturi de persoana care pretinde ca ofera iubire. cand din prea multa dragoste, sa spunem, face lucruri care simti ca te ingradesc din ce in ce mai mult, pana cand ai nevoie de o gura de aer, care de obicei.nu aduce ceva bun intr-o relatie.

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Nu...si vrei din ce in ce mai mult...si mai mult!

| 16.laura.16 a răspuns:

De iubire nu. De obsesie da. Dar, daca iubirea nu este impartasita, te saturi si de ea!

| DeeDee_4511 a răspuns:

Depinde daca persoana respectiva te sufoca...
Dar de prea multa iubire, nu prea cred!

| Liada a răspuns:

Da. uneori da(dupa propria experiente)
simplu trebuie sa stii cind e bine sa-ti dai multa atentie si cand sa fii mai restrins

| ☆♥spery♥☆ a răspuns:

Da, în cazul în care nu îți mai iubești partenerul/a sau acesta/aceasta e prea insistent/ă. Într-o relație nu trebuie să îi dovedești persoanei iubite cât de mult o/îl iubești ținându-te scai de ea/el! Nu e bine nici prea multă răceală dar nici prea multă apropiere.

| lollopop a răspuns:

Te poti sufoca...
Dar nu exista niciodata "prea multa iubire"...
Exista iubire, care o dai si o primesti.
Daca primesti "prea multa"...atunci devine enervant...

| jordan_8604 a răspuns:

Uneori da. Daca simti ca acea iubire te sufoca, da te poti satura.
Iubirea mai inseamna si libertate de acea este bine sa nu fii intodeauna langa persoana iubita, sa cauti sa fii alaturi de ea intodeauna, asta merge la inceput insa pe parcursul relatiei e bine ca vizitele sa fie mai rare si mai scurte, pentru a nu aprea sentimentul de sufocare. bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu da.Pentru ca ma pot simti sufocata...ca nu mai am libertate si aleg sa plec.