| Ice_6429 a întrebat:

Toata saptamana m-am simtit ca si cum cineva a bagat un cutit in mine prietena mea s-a despartit pentru cel mai bun prieten al meu. Dupa o relatie de 2 ani si jumatate care eu am iubit-o foarte mult si am renuntat la foarte multe pentru ea ma simt groaznic si dupa ce am aflat ca au facut si sex impreuna ea a fost pentru prima data. Mie mereu mi-a spus,, Daca ma iubesti astepti si intelege-ma". Apropo am 23 de ani. Iar astazi cand am iesit afara se saruta cu el in fata mea si dupa aia s-a dus la el acasa crying(. Ma simt folosit nu stiu ce sa mai fac sa iau un pumn de pastile cu un pahar de alcool oricum viata nu mai are rost pentru mine. Oricum parinti cred ca vor intelege ca nu am mai vorbit cu ei de atunci ca asa mi-a spus ea si cred ca vor trece peste asta sad

Răspuns Câştigător
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

E timpul să te maturizezi şi să realizezi că nu tot ce zboară se mănâncă! Revino cu picioarele pe pământ! Un lucru este clar deşi, sunt sigură că te doare să-l vezi; fosta ta prietenă este o curvă care va plăti cu vârf şi îndesat pentru că te-a făcut să suferi. Va veni şi momentul în care ea va suferi şi va regreta că a făcut marea greşeală să te înşele. Nu ai de se să suferi pentru o nerecunoscătoare, o ipocrită şi o nesimţită. Să ţii cu dinţii de viaţa ta ( care este cu adevărat cel mai de preţ lucru ), pentru că doar una ai! Mai există o mulţime de fete care ştiu să aprecieze o persoană deosebită ca tine, deci nu dispera! Renunţă la ideile de suicid, eventual discută şi cu un psiholog ( te va ajuta foarte mult să treci peste acest şoc).
Încearcă să îţi ocupi timpul cu activităţi care îţi fac plăcere, elimină tot ce are legătură cu ea (poze, cadouri, melodii) şi mergi mai departe cu fruntea sus. Cel puţin tu eşti împăcat cu gândul că ai respectat-o, că ţi-ai păstrat demnitatea, deci ai un caracter de aur! Baftă!

7 răspunsuri:
| TitiDrLove a răspuns:

Tu crezi ca o persoana de genul merita respectata?
Crezi ca o astfel de persoana merita apreciata?
Crezi ca ar fi suparata daca ai face acest gest?

Intelege.ai o viata in fata. o sa fie alte fete, poate una de care o sa te bucuri mai mult! O fata cu aceleasi calitati ca respectiva + altele de care te-ai bucura cu siguranta!
Crede-ma.nu e singura perrsoana pe care o iubesti de acum inainte, vor fi si altele, iar usor-usor.o vei uita!

| shtephie a răspuns:

Vrei sa te sinucizi pentru o proasta, o nerecunoscatoare?
Fete sunt destule! Nu mai vorbi / intalni cu ea! UIt-o!

| AlleXx5785 a răspuns:

Buna Ice (imi pare rau ca nu stiu cum te cheama) ma mir ca nu ti-ai dat seama cum poate sa fie prietena ta! Este o fata cu un caracter jegos. Uita de ea! Ai fost un domn cu asa fata si ai respectat-o! Ai facut tot ceea ce trebuia. Iti garantez eu ca treaba nu va ramane asa. Tot ei o sa ii para rau pana la urma! Iti spun eu! Cauta alta fata. AAA si acela nu e un prieten adevarat. fiindca nu ti-ar fi facut asta! Vrea si ea sa se creada smechera ca a inselat, dar nu e! Tu esti smecherul aici! Lasa gandurile legate de sinucidere. Povestea ta e intr-adevar trista, dar tu esti OMUL, BARBATUL aici, ea este doar o jucarie pe care ai lasat-o altuia mai putin norocos. Frate esti un baiat super iti garantez! O sa fie alte fete, mai ales ca acum te-ai despartit de ea sigur o sa apara altele! Bafta prietene! Treci peste! Viata nu se sfarseste aici! Ea nu te merita!

| Alysée a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=PzQ_ruoWfyA
imi pare f rau pentru tine, e o situatie sensibila si nu stiu ce sa zic
cred ca stii ca pe ei trebuie sai dai naibi pe amandoi asa ceva nu se face.tot ce poti sa faci este sa le arati ca nu suferi dar sa ii ignori cu desavarsire sau sai mustri cuva pe constiinta daca incearca sa ia legatura cu tine.aratale ca poti sa treci peste, iesi, distreazate, razi in fata lor ca nu se termina lumea ta cu ei.sunt scarboas epers de genul. daca as fi baiat i-as fi dat o maam de bataie aluia sa ma tina minte/bine.asta daca te tin puterile/sa stii ca fete sunt cu miile iesi cu fete si nu te mai gandi la tampitii aia care probabil gandesc cu alta parte a corpului.de fapt te-as sfatui sa-ti iei revansa si abia apoi sai ignori bafta imi pare rau pentru tine as fi vrut sa te pot ajuta mai mult, dar ei au de pierdut nu tu fericirea ta nu se cladeste pe suferinta altora ca nu dureaza.nu zic sa te combini imediat dar cauta compania fetelor pentru ele te pot ajuta sa treci mai repede peste asta decat baietii, cel putin asa cred.

| TheLastHuman a răspuns:

Lasa fetele frate... treci peste si gaseste-ti ceva de facut... vei realiza mai tarziu cat de aiurea ai putut sa gandesti acum

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A renutntat la tine pentru el...si au mai facut si.
uito ca nu are rost.stiu ca ti-e greu acum.dar oricum o so uiti.si fete mai sunt destulee cate vrei n ute opri doar la una gandeste-te ca meriti ceva mai bunbig grin

| missdidixu a răspuns:

Dc sa faci asa ceva? nu trebuie sa regreti ca ai fost cu ea probabil ati avut o relatie foarte frumoasa si trebuie sa fi multunit pentru ce ai avut, daca ea e cu el poate asa a fost sa fie sa se indragosteasca de el nu vreau sa o judec sa o fac nu-s cum poate a incercat sa iti explice de ce a facut asta, in orice caz nimeni nu o sa inteleaga dc ai facut asta lumea o sa zica "uite si pala ala sa sinucis pentru o fata"tu nu o sa mai fi ai tai vor suferii iar restul vor uita de tine si isi vor vedea de viata lor.asta vrei?, stiu ca iti e greu da nu e capat de lume ca nu mai e ea cu tine... bucurate de viata nu pierde timpu. viata timpu nu ti le mai da nimeni inapoi nu irosii astahappy...acum e alegrerea ta daca vrei sa stai sa iti plangi de mila sau sa incerci sa iti faci viata cat mai frumoasahappy o sa mai intalnesti mult fete si poate una care merita cu adevarat.ai grija de tine:*.