| Whitetheshowz123 a întrebat:

Va rog. URGENT. Am 22 ani. Momentan sunt intr-o relatie cu o fata de 3 ani jumatate. O fata foarte cuminte dintr-o familie nu tocmai ok financiar si cu parinti stricti. Ideea e ca m-am despartit de ea de vreo 3 ori si am revenit la ea din cauza ca ma plictiseam de ea si nu ma mai atragea. Dar ma obisnuisem cu ea si aveam atasamentul acela.De asta tot reveneam. Plus ca se cunoaste si cu mama si de fiecare data o suna si plangeau amandoua si ma impacam dupa din mila lor. Acum dupa 3 ani si jumatate ea s-a dus in strainatate sa lucreze, m-am decis iar sa ii zic iar sa ne despartim, nu a vrut sub nici o forma. Cauza despartirii era ca parintii ei nu o lasa si nu o vor lasa deloc sa stea cu mine noptile ca vai doamne trebuie sa ne casatorim si asta sa fie peste 2 ani cand termina facultatea, e anul 3 la drept momentan. Si pentru asta am iesit cu o fata in oras si i-am explicat si ei situatia si i-am spus sa ma ajute sa trec peste sa o uit. Ne-am sarutat din prima seara si mi-a zis ca s-a indragostit de mine si ca sunt foarte frumos ca vrea sa fie cu mine.La randul meu si eu am inceput sa simt ceva dar nu mult. Am mai vorbit pe whatsap una alta dupa 2-3 zile m-am vazut cu fata asta iar intr-o seara. Si am rugat-o sa fac cumva sa o uit si sa fiu cu ea. Si ne-am tras-o in seara aia. M-am atasat foarte mult. Fata asta a mai avut relatii 2, 3. A mai facut sex cu 2-3 ca sa uite de altii. Nu prea conteaza treburile astea. Dar seara aia nu o pot uita ca m-a facut sa ma simt ca in al noulea cer si ce am simtit cu ea in seara aia nu am simtit cu fata asta cuminte in 3 ani si jumatate. (la care cu fata asta cuminte abia dupa 2 ani am incercat sa o facem si oricum o faceam foarte rar). Impreuna nici nu mai zic ca ne vedeam rar. Dupa seara aia a aflat ca am iesit cu una dar nu ca m-am culcat cu ea. Eu intre timp m-am schimbat ca m-a sunat si mama ca i-a spus ea si plangea si a zis cum pot sa fac asa ceva, ca fata aia e o panarama si nu e buna de luat si ca nu va accepta asa ceva in viata ei. Fata asta cu care m-am culcat are 18 ani. Iubita mea avand 20. Pana la urma m-a iertat iar si vorbim, dar vorbesc si cu aia si eu sunt acum cu gandul la fata asta cu care am iesit. Nici eu nu stiu ce sa mai cred si ce sa mai fac, ca o dau dintr-o extrema in alta. As renunta la tot doar pentru fata asta cu care am stat 3 zile si nu stiu de ce. Precizez ca am situatie financiara ok. Am apartament si masina. Doar ca eu lucram acasa la parinti ca avem o firma si daca e sa intrerup orice legatura va trebui sa lucrez in alta parte. O parere? Sunt foarte deprimat

6 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Esti tanar, savurează din plin Studenția ca nu te vei mai Intalni cu ea. Distreaza-te din plin cu prietenii și strabateti cearsafuriile căminelor universitare

| Violleta2022 a răspuns:

Focuseaza-te pe noua iubita, ca aia veche dupa ce termina facultatea oricum nu mai da doi bani pe tine, dupa cate i-ai facut si dupa statutul ei social, tu vei fii un nimeni, pe langa ea.

| dullcat a răspuns:

Buna.Cred ca ar trebui sa te lasi de relatii pentru o vreme, din moment ce iesi dintr-o relatie toxica si intri in alta.Cu parere de rau, nici tu nu esti mai breaz, fiindca tot revii la aceeasi supa reincalzita.La un moment dat iti va veni pe gat inapoi de la atatea despartiri si impacari.E doar pierdere de timp, 0 iubire.Crezi ca merita, numai asa de gura mamei, mai ales ca ai si inselat-o? Asta nu e viata.

In legatura cu a doua fata, nu este deloc sanatos pentru psihic si suflet sa te oferi asa cuiva, sa zici ca renunti la tot dupa 3 zile in care abia va cunoasteti.Contrar asteptarilor si ideilor inoculate din filmele siropoase, asta nu e iubire, ci lipsa de control si de respect asupra propriului sine. Spui ca nu conteaza ca si ea a facut sex ca sa-i uite pe altii.Ba conteaza, chiar daca nu iti dai seama in acest moment.

| Whitetheshowz123 explică (pentru dullcat):

Inteleg dar nu pot nici prima relatie sa o las. Ca imi este foarte mila de ea ca am gasit o fata cuminte si avem 3 ani jumatate. Nu mi-a gresit niciodata cu nimic si nu a vorbit cu niciun baiat. Imi raspunde oricand voiam eu si imi arata orice dovada locatie. Si imi e greu sa o las si pe ea. Am plans impreuna. Eu de fel sunt foarte bipolar si acum imi place, dupa doua ore nu imi mai place. Nu inteleg ce e cu mine si ce vreau de fapt. M a vrajit asta cu care am iesit 3 zile ca o facea mai bine in pat decat prima si m-am simtit cum nu m-am simtit cu cu prima tot timpul. Nici eu nu m-am implicat asa mult in relatia asta de 3 ani jumate dar nici nu prea am avut timp sa iesim ca ea este la facultate si eu muncesc.

| Whitetheshowz123 explică (pentru Whitetheshowz123):

Eu sunt si un tip care are nevoie de multa afectiune. Ma simt foarte singur in ultima vreme si am nevoie de cineva sa fie cu mine non stop de asta am si inselat o am zis ca ma mut cu asta si gata. Ca a zis ca parintii ei o lasa daca o sa facem relatie

| dullcat a răspuns (pentru Whitetheshowz123):

Mai, tu ai nevoie sa mergi la psiholog si sa-ti faci niste ordine, urgent, in ganduri, in prioritati.E penibil sa stai cu cineva din mila si comoditate.Iti distrugi viata ta, i-o distrugi si ei.Ai bun simt si iesi din relatia asta care de fapt e doar o gluma, mai ales ca din modul in care scrii, o vei tot insela in continuare pe fata aceasta.Sa nu te surprinda daca in viitor karma ti-o intoarce inapoi.