| anonim_4396 a întrebat:

Toate femeile/fetele se masturbeaza? E ceva normal?

14 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Marea majoritate a adolescentelor se masturbeaza. este normal si face parte din dezvoltarea sexuala normala, din autocunoastere. sunt femei care nu se masturbeaza, de obicei din cauza unei probleme psihologice care le impiedica sa simta placere

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Pentru unii/unele este normal ca să ajungi într-un punct al intimității să nu mai simți nimic cu persoana dragă de lângă tine dacă tot alergi după masturbare.
Pa, pa.

| IloveME a răspuns:

Toate o fac la un moment dat, chiar daca nu o recunosc! nu stiu daca ceea ce fac este normal sau nu, dar stiu ca la inceput o fac de curiozitate!

| mona a răspuns:

Toate nu cred dar majoritatea da, e normal pentru cele care duc lipsa de partener

| UnleashedPsycho a răspuns:

Cred că majoritatea, doar că puţine recunosc. O fi normal, n-o fi, important e să nu întreci măsura.

| B3b3Bo55 a răspuns:

Pai barbatii se masturbeaza? Da. Femeile de ce nu sar masturba? Adica clar ca e ceva normal Brancusi tu esti depasit tonguetongue

| RAY a răspuns:

Nu stiu daca toate, dar masturbarea e cunoasterea propiului corp nu vad nimic rau in asta

| Azre a răspuns:

Nu e normal pentru cele sub 18 ani, și nici pentru cele care o fac în exces. Dacă zici că e atât de normal de ce nu o întrebi pe mama ta? Îți va zice clar că nu!

| Brâncuşi a răspuns:

Bună, desigur că nu e ceva normal, acum depinde de hormoni şi de vârstă, eu nu recomand aşă ceva se face când n-ai persoana iubită alături.

| alex500 a răspuns:

Da,e ceva normal.

Răspuns utilizator avertizat
| anca29 a răspuns:

Da, e normal

| pytyk2818 a răspuns:

Da e ceva normal masturbarea dar sincer sa spun eu pana anul trecut nu am incercat asta si nici nu cred ca facema asa ceva pana cand mi-a propus sotul meu asta. pentru ca el e pelcat la munca in afara si ma masturbam la web si el la fel decat sa se culce cu alta mai bine asa credete'ma ca e un remediu foarte buna pentru tot cei care au unul din partener plecat in afara