| Mihaela_Anna_1997 a întrebat:

Toate femeile se masturbează?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Nu exista nici-o statstica in aceasta privinta, insa probabil ca majoritatea se masturbeaza chiar daca unele mai rar. big grin

9 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Probabil că nu; nici bărbații nu o fac în proporție de 100%. Dar le respect pe cele care o fac.

| doctorandus a răspuns:

Conform Manualului Merck, 97% din bărbați și 80% din femei s-au masturbat.

Citat din Coon și Mitterer: „Aproximativ 70 de procente din femeile și bărbații căsătoriți se masturbează cel puțin ocazional."

http://ro.wikipedia.org/wiki/Masturbare

| WaterDrop a răspuns:

Greu de spus acest lucru, nu cred ca le-a intrebat nimeni pe toate, insa este ceva normal daca asta te ingrijoreaza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, in afara de alea fara pasarica.

| Camuflaj2017x a răspuns:

Aproximativ.

| asdfq a răspuns:

Toti caii mananca orz?

| aladin83 a răspuns:

Depinde si de prieteni lor cat sunt de atenti in pat cu ele.

| Ralf71 a răspuns:

Aproape toate, mai ales că femeile trăiesc cu spaimă sarcinii.

| Ralf71 a răspuns (pentru Ralf71):

Am avut o prietena care se masturba ca sa nu ramana gravida si faceam tot felul de improvizatii care ne faceau placere, dar devenise frigida din cauza spaime de sarcina si a masturbarii.