| Cristina_4633 a întrebat:

Toate fetele au >orgasm? cum te simti cand ai?

6 răspunsuri:
| Angelique a răspuns:

Clitorisul - situat intre labii, in partea de sus a vulvei - este singurul organ al omului dedicat exclusiv placerii.

In clitoris exista in jur de 8000 de terminatii nervoase, adica de de doua ori mai multe decit in penis. Datorita sensibilitatii extreme, stimularea lui, indiferent de modalitatea in care e facuta, este forma cea mai rapida si mai usoara de a aduce o femeie la orgasm.

Orgasmul vaginal este cu mult mai greu de obtinut si in principiu, are doua conditii prealabile:

* trebuie sa fie perfect umectata (ceea ce presupune cam 20 de minute de stimulare clitoridiana) inainte de penetrare
* trebuie folosita o pozitie care sa asigure o presiune tot asupra clitorisului.

Senzatia rezultata ar trebui sa fie mult mai adinca, mult mai deplina, mult mai larg difuzata intern, prin comparatie cu "gidiliciul" superficial al orgasmului clitoridian, extern.
Sper ca te-am ajutat! Fundabatting eyelashes?

| Dennys1521 a răspuns:

Orgasmul depinde
si de cat de bine o ****baiatul
cum ar putea sa fie?
placare maximatongue

| VacutzaRoscata a răspuns:

Nu pot avea toate, e o prostie ce ti-au zis restul straight face informeaza-te mai bine decat sa primesti raspunsuri aiurea pe aici

| Jigsaw a răspuns:

Angelique
Copy Paste.

| Pysu a răspuns:

Toate fetele au orgasm, dar depinde de organism, unele ajung la orgasm mai greu altele mai usor.

| Laura a răspuns:

Da, toate fetele pot avea. Încearcă și-ai să vezi. Orgasmul este paroxismul stimulării sexuale.