| Maria0916 a întrebat:

Tocmai m.am desp de prietenul meum, dar multi imi zic ca am facut o greseala, eu m.am despartit de el datorita faptului ca m.au dezamagit.eu inca nu sunt pregatita pentru. inca o relatie sunt terminat.a psihic ca sa incep o alta relatie.si pentru. ca m.am desp de el toata lumea imi sare in cap.ce sa fac?sad

Răspuns Câştigător
| Keyko a răspuns:

Iti sar si eu in cap laughing Glumeam.
dar te inteleg. explica i lui situatia, cere i o pauza, poate va intelege, si daca peste putin timp, nu mult nu i cere si tu un an sau ceva de genu, daca esti pregatita reia relatia cu el

3 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Te-ai despartit de el pentru ca te-au dezamagit multi baieti? Inteleg ca te-ai despartit de el dupa ce te-a dezamagit si el, nu?
In ce fel te-a dezamagit? Ce asteptari ai de la barbati si nu au fost implinite?
Ai asteptari nerealiste, sau pur si simplu nu ai cautat/nu ai dat peste persoana potrivita?
Lasa lumea sa zica ce o vrea, nu lumea va trai cu barbatul tau. Stabileste-ti niste norme realizabile si cauta barbatul care este conform acelor norme. Si vezi daca si tu implinesti acele norme.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Da, e o vorbă: CÂND NU IUBEȘTI cauți motive să acuzi, CÂND IUBEȘTI cauți motive să scuzi...

| Maria0916 explică:

M.au dezamagit multi baieti* scuze greseala