| divinuu a întrebat:

Tocmai m-am despartit de prietenul meu. din toti cei cu care am fost pentru niciunul n-am pus atata suflet.Totul s-a terminat de cand mi-a zis el mai in gluma mai in serios"stiu ca tu n-ai tinut si nici nu tii la mine". iar eu i-am zis"ma bukur ca e reciprok". si atunci mi-a spus el ca m-am dat de gol ca nu tin la el.si cica: decat sa tin eu ca prostul la tine si tu sa-ti bati joc de mine, mai bine intrerupem relatia asta.Crezi ca am uitat cand ma rugam de tine sa ne impacam si tu imi dadeai mereu cu flit? Ma crezi fraierul tau?sigh ca sa specific eu nu sunt genul de persoana care sa-si arate afectiunea, multa lume imi zice ca sunt prea sictirita cu iubitul(desi eu tin la persoana respectiva). Am asteptat sa faca el primul pas(ca de obicei) dar nu l-a facut.sigh cred ca s-a saturat de toanele mele.in fine, azi mi-am luat inima in dinti si l-am sunat. i-am spus ca eu chiar tineam la el si ca imi pare foarte rau ca ne-am despartit si daca ar vrea sa ne mai impacam.raspunsul lui a fost: nu mai, acum am si alta prietena si chiar daca nu tin la ea e urat sa o las asa din senin, tu te-ai purtat urat cu mine desi stiu ca tineai la mine.Asta e acum, ce a fost a fost.Si fii sigura ca te-am iubit dar n-ai stiut sa apreciezi.Atunci am inchis telefonul si cred ca vreo ora m-am uitat in gol.Nu stiu ce sa fac, nu suport sa ma milogesc de cineva, mai ales ca acum stiu ca are pe alta. dar oare cum a putut sa tina la mine? Daca a doua zi si-a facut alta prietena? Nici n-am cum sa dau de el, nici net nu mai are ca i-a taiat taicasu firul de la modem. dar de sunat nu-l mai sun, nu vreau sa ma creada o disperata sau sa-l stresez.Cum pot sa-l fac sa o lase pe aia si sa se intoarca la mine?cryingNici nu stiu macar ce a simtit pentru mine, numai stiu nimiccrying

7 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Lasa`l cateva zile in pace, sa se gandeasca etc.
Dupa suna`l sau dai mesaje, invita`l afara. Vorbiti frumos ca amici cateva zile. dupa poti incepe cu chestii de genul "Mi-e dor de tine","Ce frumos era cand eram impreuna.". Poti sa-i propui o impacare. Dar ai grija ca in zilele cand vorbesti cu el sa fii dulce, nu acra.

Mult noroc :*.

| Byankaa66 a răspuns:

Stii nu`mi place sa fiu rea dar imi place sa spun omului adevarul. Ai gresit iar acum nu te plange si suporta consecintele, normal ca s`a saturat de tine si toanele tale pentru ca totul are o limita si rabdarea lui a avut, crede`ma ca e crunt sa stii ca iubesti, arati iar in schimbi primesti indiferenta si fite, invata sa te comporti, schimba`ti atitudinea ca altfel vei ramane singura. Si da normal ca si-a cautat alta fata imd dupa despartire pentru ca asa sunt baietii, nu o iubeste dar probabil o va iubi, incearca sa te uite.winking

| mosu_9772 a răspuns:

In primul rand schimbati atitudinea si numai astepta sa faca el primul pas dovedestei atat prin cuvinte cat si prin fapte cat de mult il iubesti si o se intoarca la tine bafta

| monikka a răspuns:

Pai pentru inceput nu il mai suna, lasa-l cateva zile sa se gandeasca la treaba asta, daca el a zis ca a tinut la tine poate chiar e asa si poate inca o mai face. Exact cum ai spus tu incearca sa nu pari disperta, lasa-l sa respire si un pic de indiferenta nu strica, o sa te sune el inapoi ai sa vezi, nu mai fi suparata ca nu ai de ce, si chestia aia cu noua lui prietena poate a facut-o doar sa te supere.Ca doar iubirea nu dispare in 24 de ore.Asa ca fii fata desteapta si daca nu iti da niciun semn in cateva zile daca tu crezi ca este corect fata de el si fata de tine suna-l si spune-i ca vrei sa va intalniti si sa vorbiti, asa va vedea sinceritatea din privirea si glasul tau. Te pup si nu mai fi suparatawinking:*

| treipuncte a răspuns:

Nu tinea destul la tine sad

| Iuliutzzza18 a răspuns:

Ar trebui sa fii si tuh mai alfel sa-i arati ca totusi ti la el si ca iti pare rau...Eu zic ca e bine daca il mai suni odata si iti cer scuze pentru iesirile tale, si cred ca o sa iasa mult mai bine, spune-i ca vrei s-o luat de la inceput, de la zero si poate o sa te inteleaga

| simona_1560 a răspuns:

Draga mea, asta e o lectie pentru tine. poate ti'ai dat seama ca tii la el. sfatul meu este sa il suni, sa'i propui sa va intalniti pentru un alt motiv...de exemplu un proiect, ceva ce el poate a uitat la tine sau tu la el. e un motiv bun.incearca sa il suni.sa vezi ce face.nu o sa te creada o disperata. o sa isi dea seama ca tii la el chiar daca ai fost mai orgolioasa.suna'l si vb cu el.si ajtept sa scrii cum a decurs dicutia big hug multa bafta.