| Shadow136o a întrebat:

Tot am cautat și n-am găsit nimic concret, nimic care sa mi lumineze mintea. Întrebarea e..cum se alege corect mărimea prezervativului? Știu ca tine de grosimea penisului, dar întrebarea e alta. Cum se măsoară grosimea penisului? Se măsoara mai sus, mai jos, în partea unde e cel mai gros? Cum? De exemplu pentru un penis cu o grosime de 14-15 cm(măsurat în partea unde e cel mai gros, adică jos, cu un metru de croitorie) ce mărime a prezervativului trebuie?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Masura prezervativului se ia numai dupa GROSIMEA lui, cu un centimetru de croitorie.
Nu se masoara in partea de jos, ci la mijlocul lui, ca partea de jos nu av intra niciodata in vaginul femeii, iar daca este larg cu 1 cm, atunci aluneca de pe penis si cade in vaginul femeii.
Cumapara 2-3 masuri diverse de rezrevative, pentru inceput si incearca-le acasa, ca sa afli masura corecta.
Prezervativul trebuie sa intre greu pe penisul erect, fara sa faca pliuri sau cute, fiindca daca-i larg, va aluneca dupa penis, sau se va rasucii in vagin, pana se intinde la maxim si pocneste.
Un prezervativ corect pus, trebuie sa stea foarte-foarte intins pe penis, exact cum este pielita de la salam, pe salam, ca o a doua piele a lui.

| Caisăverde a răspuns:

Bro, first of all, daca grosimea penisului e de 14 cm atunci tu nu ai un penis ai un mini pepene. In al doilea rând, eu folosesc Durex și nu am avut niciodată nevoia de a ma uita după mărimi. Sunt elastice. Nu știu de restul.