| anonim_4396 a întrebat:

Tot ce va spun acum va scriu printre lacrimi. M-am impacat de catev saptamani cu baiatul cu care am fost 6 luni.la inceput mi-a spus ca nu o sa regret sa l-am iertat ( mi-a facut mult prea multe ) iar de cateva zile de abia daca mai vorbim, numai eu il caut numai eu ii dau mesaje si il sun.Am vorbit cu el si mi-a spus "nu intelege gresit dar e plictisitor sa vorbim din minut in minut". Ok, am inteles dar trec si 3 4 ore si noi nu vorbim deloc cand alta data mereu vorbeam oh go on prefera sa faca altceva decat sa stea cu mine.Este foarte rece si indiferent nu stiu ce sa mai fac si ce sa mai cred sigh daca m-as despartii de el mi-as face rau cu mana mea.va rog dati'mi un sfat sad funda.

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și tu de ce îl sufoci din minut în minut? Nu realizezi că ești posesivă?
Dă-i libertatea de care are nevoie și maturizează-te că nu așa se ține o relație!
Pa, pa.

| Lacoste a răspuns:

Are dreptate, omul se plictiseste la un moment dat, ati trecut de frumusetea inceputului unei relatii, acum tie ti se pare dubios faptul ca nu da niciun semn 3-4 ore? Dar ce-ar fi daca n-ar da niciun semn toata ziua? Mai lasa-l si pe el sa respire, acorda-i spatiu si putina libertate, altfel se va simti presat.

| Mysteryossa a răspuns:

Parerea mea este ca nu te merita.nu ai dc sa stai sa plangi dupa el daca pe el nu il intereseazasadsfatul meu este sa il lasi.pentru ca nu merita!

| Mysteryossa a răspuns:

A,si ink ceva. daca tu ai de daruit o dragoste sincera si adevarata,fii sigura ca pana la urma vei gasi p candva care te va pretui cu adevarat si se a purta cu tine asa cum meriti.Mie una, asa mi s-a intamplat, bafta!:*

| Nolkyz a răspuns:

Fii si tu indiferenta. pastreaza si tu putin... misterul.

| Amalia100 a răspuns:

Ne aflam cam in aceeasi situatie,mai mult sau mai putin.dar tot ce iti pot spune este sa te gandesti mai mult la tine! in primul rand asculta tot felul de melodii plangi pana nu mai poti apoi uita-te in oglinda? iti place ce vezi? rezi ca merita sa suferi pentru cineva? nu! nu merita! pune-te pe picioare cat mai repede! Gandeste-te la viitorul tau,fa-ti planuri, aranjeaza-te, fi mandra si incearca sa fi si puternica! Pentru inceput nu te despartii de el pentru ca stiu ca e foarte greu.lasa sa curga relatie asta chiar daca nu merge doar ca sa te convingi 100%...Te gandesti la el,il iubesti, dar acceptaca nu mai este la fel si nu v-a mai fi! V-ei trece peste asta! Pana atunci fi indiferenta nu ii arata ca suferi deloc, asta il v-a pune pe ganduri...fi puternica esti femeie! Ai grija de tine!

| luetA a răspuns:

Are dreptate, il suni prea des.

| DORICE a răspuns:

Am avut si eu problema asta. Baiatul asta tine la tine cu adevarat? Eu cel putin stiam ca tipul respectiv nu vroia sa fie cu mine, iar eu sufeream si mesajele sau telefoanele le dadeam doar ca sa imi mai alin putin suferinta. Ma chinuiam foarte tare sa nu il caut mai mult de o data pe zi. Oricum cand l-am intalnit pe actualul iubit, i-am spus si am inceput sa il caut tot mai rar. Spre surpriza mea a inceput el sa ma tot caute! Incearca sa ii dai de inteles ca esti pretioasa si ca exista si alti pretendenti. Ceea ce e adevarat, dar aprofundeaza problema. Succes!

| Oanaaw a răspuns:

Iubita meapuppy dog eyes nu te supara ca zic...da baieti din astea nu prea merita.stiu ca daca te desparti faci rau cu mana ta.dar daca ramai nu tot rau e? am prieten de 9 luni si nu ne plictisim sa vorbim mereu.Am avut si eu prieteni asa...cel mai bine e sa pleci.o sa doara mai putin in viitor. Daca tu chair il iubesti vorbeste si incearca sa vezi daca se schimba ceva. daca nuuu pleacaa.o sa vezi ca apare altcineva mai bun
''tot ce e al tau in lume e pus deoparte''
poate doar nu meritaoh go on