| b342 a întrebat:

TPU!
Aseara m-am certat cu iubitul meu (din vina mea). In fine, ne-am impacat, m-a iertat... si totusi e rece, indiferent. Si pe mine asta ma doare, chiar ma doare. As prefera sa-mi spuna "stii, esti o proasta!" decat sa fie atat de rece (el mereu e dragastos). Dar pentru ca raul nu vine doar o data, m-am certat cu doua prietene foarte bune (sau asa le vedeam eu). Vorbeam si dintr-o data...una mi-a spus ca nu are chef de mine si mi-a dat flit, iar alta mi-a zis "ma doare in cur de tine". Nu stiu de ce, adica nu am gresit fata de ele cu nimic! Si imi curg lacrimi. Poate ca nu e cine stie ce, dar pentru mine e dureros!
Ce sa fac?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| irina20 a răspuns:

Tu fi dragastoasa, saruta-l gadila-l, joaca-te cu el.Tot ce se poate.Incearca sa nu mai stai suparata, poate va interpreta ca nu-l mai vrei.Arata-i ca esti indragostita de el pana peste cap.
Cu muta placere, ai rabdare cateva zile si spune-mi cum merge treaba. Pupyk.

11 răspunsuri:
| irina20 a răspuns:

Treci peste. Daca ele iti erau prietene adevarate ramaneau langa tine oricat de enervanta ai fi fost.
Cu iubitul e alta poveste.E posibil sa se fi saturat de astfel de certuri si discutii.Mai bine acorda-i timp.Nu mai astepta nimic de la el. Iubeste-l, rasfata-l fa-l sa rada fara sa mai astepti nimic si fara sa-ti mai pui intrebari.In timp isi va reveni, e doar suparat.

| b342 explică (pentru irina20):

E prima cearta. Totusi, mi-e frica sa vorbesc cu el... Adica, mnu stiu...

| irina20 a răspuns (pentru b342):

Nu-ti fie! Poate de'asta e suparat fiind prima cearta, poate e doar putin dezamagit. Spune-i ca-ti pare rau si ca ai sentimente puternice pentru el, si apoi ai rabdare. Daca o sa-l tot stresezi cu asta se va supara mai rau.Crede-ma!

| b342 explică (pentru irina20):

I-am spus ca imi pare rau si sa nu creada ca vreau sa il ranesc si ca tin la el si el mi-a spus "stiu...". Nu vreau sa il pierd!

| irina20 a răspuns (pentru b342):

Nu-l vei pierde.
Ai doar rabdare cu el.Nu ajuta la nimic daca te consumi atat.Fi vesela cu el nu trista si ingrijorata.Vezi dupa cateva zile cum se mai comporta!

| b342 explică (pentru irina20):

Apropo, o prietena mi-a spus ca si ea a patit ceva de genul cu iubitul ei si era indiferenta (cum era el), iar el se suparase si dupa aceea a devenit afectuos. Acum totul este bine intre ei. Mi-a spus sa incerc, dar totusi cred ca mai rau as inrautati situatia deoarece fiecare are o personalitate diferita si nu vreau sa inteleaga ca as vrea sa ma despart de el.
Sa il bag in seama si sa fiu foarte dragastoasa? Sa il fac sa ii treaca supararea...
Multumesc mult, Irina. :3

| b342 explică (pentru irina20):

Ok. Imi poti lasa id-ul tau in privat? >:d

| irina20 a răspuns (pentru b342):

Tu fi dragastoasa, saruta-l gadila-l, joaca-te cu el.Tot ce se poate.Incearca sa nu mai stai suparata, poate va interpreta ca nu-l mai vrei.Arata-i ca esti indragostita de el pana peste cap.
Cu muta placere, ai rabdare cateva zile si spune-mi cum merge treaba. Pupyk.

| mona a răspuns:

E rece si indiferent pentru ca tine si el la orgoliul lui iar de,, prietenele,, tale cred ca ar trebui sa fi mai nepasatoare la ce zic ele

| OlariuRox a răspuns:

Buna! In primul rand dale dracu pe proastele alea, nu trebuie sa suferi tu pentru ele, daca erau cu adevarat prietene adevarate te ajutau cand iti era greu.In al doilea rand prietenul tau inca e ranit, inceraca sa-l impaci cu cei place lui mai mult fi tu cea dragastoasa acum. Spune-i cat de mult il iubesti si cat de mult regreti ca v-ati certat.

| Ghita_Ioana_Ruxandra_1990 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa ai o discutie serioasa cu iubitul. Ceva gen,, ma vrei sau nu ma vrei". E alegerea lui. Dar prietenele nu merita nici un gram de atentie din partea ta. Cineva care te injura fara motiv nu e om normal

| Rox1610 a răspuns:

Alea nu sunt prietene adevarte care vorbesc asa cu tine. Lasa asta! Nu trebuie pe langa starea pe care o ai sa te mai deprime si chestia cu prietenele. Decat multe prietene "proaste", mai bine deloc. Tu esti prietena ta si nu trebuie sa ai incredere in nimeni altcineva. Iar cu iubitul, incearca sa vorbesti cu el, sa ii explici cum te simti si sa incerci sa afli de ce se poarta asa. Totul va fi bine!