| Narfundo a întrebat:

Tot mai multi adolescenti sunt atrasi de mistere, ocultism, parapsihologie. Aproape toti avem ganduri distructive, violente, sinucigase.Credeti ca o sa murim in 2012? Pot fi aceste manifestari semne?

9 răspunsuri:
| RXN a răspuns:

Ce studii sociologice ai facut tu ca sa spui ca 'Tot mai multi adolescenti sunt atrasi de mistere,ocultism,parapsihologie' si ca 'Aproape toti avem ganduri distructive,violente,sinucigase'?
Da, majoritatea ne-am gandit cel putin o data la sinucidere, dar de cele mai multe ori instinctul de conservare e mai puternic.Totusi,eu cred ca tu nu ai ce face si cam vorbesti in necunostinta de cauza.
Si murim pe dracu' in 2012.

Apropo, postezi si la categoria gresita.

| MissL a răspuns:

Manifestarile asta nu se datoreaza decat de la prea mult filme de groaza si sub 18 ani, care sunt usor de downloadat de pe net de catre minori, datorita CS-ului si altor jocuri de astfel de gen, si tehnologia asta care-i incurajeaza sa vada chestii sinucigase violente misterioase si parapsihologice cum le zici tu nu are nici o legatura cu moartea din 2012 care bineinteles e alta tampenie distructiva violenta sinucigasa si parapsihologica cum o numesti chiar tu laughing!

| Narfundo explică:

Roxana mai uitate si tu la stiri.

| Narcis2007 a răspuns:

Semn ca ma doare in posterior...adolescentii vor vrea intotdeauna sa iasa cu ceva in evidenta...e normal

| ExistaMosCraciun a răspuns:

Sa ne zica ateii cum e. Si eu sunt curioasa.

| BillyX a răspuns:

Nu murim in 2012. de cate ori era vorba ca se termina lumea si ea e tot aici! legat de tineri.gen emo sau freak.sa mai mearga pe afara la aer si pe la Biserica happy si nu cred ca avem "aproape toti" gunoaiele societatii cu ganduri distructive nu cred ca au procentaj mai mare de 0, 002% din toata populatia tarii.ne descurcam si fara ei.

| StefanJobs a răspuns:

In 2012 o sa atingem un nou nivel de vibratie. Nu stiu daca ai observat, dar 24 de ore din anul 2000 echivaleaza cu 16 ore din anul 1980, in 2012 24 de ore vor fi egale cu 0, deci vom capata un nou nivel energetic. In special tinerii, vor renunta la actualele forme de conducere si administrare, indreptandu-se spre unele noi, total diferite. De asemenea, vom intra in era celor doi sori, adica o sa mai apara un soare.

| dr0wn a răspuns:

Ehm da la unii mai slabi de ingeri care cred in orice tampenie.
Dar sa fii atras de mistere ocultism parapsihologie...nu vad nimic rau in asta ba dinpotriva in timp ce cauta "mistere" s-ar putea sa invete multe chestii fara sa isi deie seama.

Oricum e o treaba de...educatie...nu scoala.
Daca o sa se sinucida vreunu nu poti sa dai vina pe alte persoane/jocuri/melodii/filme.
Cat timp persoana era atat de dezechilibrata incat sa cmita suicid in Pana lu' Patrchle

| ȘtefiȘtef a răspuns:

Numai idiotenii. Da, din pacate chestia cu adolescentii este la macar 50% din ei adevarata. Eu incerc sa elucidez mistere...Deci se poate zice ca sunt atrasa de mistere, nu?