| Andreea333333 a întrebat:

Tot mi s-a spus pana acum: "Nu trebuie sa cauti iubirea. Ea vine singura la momentul potivit." Insa nu stiu cum se face dar de fiecare data cand ma indragostesc totul e atat de complicat, nu pot avea o relatie in adevaratul sens al cuvantului. Ultima oara cand am placut un baiat i-am spus asa desi imi era frica ca-l voi pierde. Spre surpinderea mea, a spus ca e reciproc. Pana cand s-a indragostit de alta fata. M-am convins de asta. Tipic. Nu mai vreau sa intalnesc situatii de genul si tot sa fiu ranita, pur si simplu nu vreau altceva decat pe cineva ca mine, o iubire..adevarata. Chit ca poate ne-am desparti intr-un final fiindca asa se intampla in cele mai multe cazuri, intervin multe obstacole. Dar decat o iubire falsa si sa fiu mereu ranita si dezamagita, mai bine una adevarata, fiind constienta de faptul ca n-ar dura la nesfarsit oricum. Stiu ca trebuie sa astept, insa, nu mai suport sa fiu ranita si sa dau fix de cine nu trebuie. Nu stiu.
Spuneti-mi sfaturile voastre. Mersi.

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

De ce nu faci si tu cum fac majoritatea fetelor din ziua de azi, bagi mai multi in zona prieteniei si te folosesti de ei pana dai de unu de care sa isi placa?

| Andreea333333 explică (pentru RAY):

Nu as putea. Nu-mi sta in fire. Adica, sunt o persoana sensibila si daca am trait "deceptii" in dragoste nu inseamna ca trebuie sa ma schimb radical, sa-mi ascund sentimentele, mai ales sa ranesc persoanele din jurul meu. Baiatul respectiv chiar asta a facut si m-a ranit pe mine. Eu nu as putea sa fac la fel. Nu sunt genul care sa urasca o persoana, dar sa o mai si raneasca. Tocmai de aceea nu vreau ca eu sa fiu ca restul, vreau sa fiu eu si de ce nu, poate ceea ce cauta alti baieti in ziua de azi. Diferita.

| Freya1 a răspuns:

Nu iti mai cauta iubirea, nu iti mai face relatii si nu te mai apropia in sensul ala de baietii.Lasa-ti timp pentru tine sa faci ce iti place sa iti croiesti un drum in viata si cand vei avea in mare parte ce iti doresti si iti propui gaseste si un iubit

| sofisis a răspuns:

Voi nu intelegeti ca nu destinatie e scopul ci calatoria? In loc sa fiti fericiti ca traiti tot felul de situatii si senzatii cu tot felul de oameni, va lamentati si va dati de ceasul mortii.
Cand o sa vina acel cineva, o sa curga lin. Pana atunci, toate relatiile se incadreaza la experienta de viata.

| Emma30555 a răspuns:

Trăiește ți viata pur și simplu cu tot ce implica ea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pãstreazã relatii mai la distantã, adicã sã vã vedeti 1-2 ori pe sãptãmânã mai rar si baieti mai mari ca tine, si nu alege toti Smecherii si afemeiatii. Un baiat ok care isi vede de treaba lui.

| LuciGamer14 a răspuns:

Daca vrei sa te uiti aici asculta.Baieti sunt de 2 feluri 1 cei care iubesc cu toată inima si 2 cei care se folosesc de fete pana la lasa balta.Eu zic sa astepti iubirea adevărată sau Caut O si asigurate ca ea e iubirea vieti tale.Tu isi vei crea destinul nu altcineva sper ca te-am ajutat macar o leaca