| BoroNaSuPo a întrebat:

Totul a inceput acum un an.Am fost impreuna cu un baiat Adelin.Sunt multe detalii dar voi spune esentialul.Am fost cu el 4 luni.Aceste 4 luni nu l-am apreciat prea mult.adica nu prea il bagam in seama. M-a sunat intr-o zi, ca a aflat ca sunt cu un alt baiat, fapt ce nu era adevarat, eram decat foarte buni prieteni.Asa.Deci ne-am despartit. Dupa ce l-am pierdut mi-am dat seama ca tin foarte mult la el.Eu acum sunt cu un alt baiat, Marius care este foarte bun prieten cu Adelin. M-am combinat cu Marius pentru ca il vedeam pe Adelin ca nu mai dadea nici un semn ca ar fi interesat de mine. Dar nu pot sa il uit pe Adelin nici acum. Am fost la un targ cu Marius si a venit si Adelin era si cea mai buna prietena a mea care l-a urmarit mereu... Adelin se tinea non-stop dupa mine si dadea semne foarte aprige de gelozie... Nu a fost doar in acea zi. s-a mai intamplat de mai multe ori. Adelin ii zice lui Marius sa se desparta de mine si ii spune vorbe urate si jignitoare la adresa mea.Mentionez ca sunt o fata foarte cuminte si nu am facut nici un pas gresit. Sunt mai multe intamplari dar acum nu am cuvinetele necesare sa pot scrie. Va rog sa imi dati o parere sincera. Credeti ca il intereseaza inca de mine? Deoarece il iubesc prea mult si nu stiu ce sa fac. multumesc pentru ajutorhappy!

Răspuns Câştigător
| Ruxy_3928 a răspuns:

Asa mi s`a intamplat si mie cu un baiat leo si cand m`am bagat pe prietenul lui ii tot zicea sa ma lase si nu stiu ce dar nu pentru ca era gelos era mai mult nervos nu stiu cu sa iti explic era nervos pe prietenu lui ca dc nu ma paraseste si ma asculta pe mine si radea de el ce vb cu mine si din astea dar infine parerea mea este ca ar trebui sa il uiti. eu asa am facut chiar daca nu am putut mi-a fost foarte greu dar intr-un final m`am dat indiferenta si am inceput sa ii fiu doar ca o prietena oarecare si sa il ajut si sa-i dau sfaturi fara sa ii dau de inteles ca ink il mai plac si intr-un final am uitat de el e acum pentru mine ca orce alt baiat happy succes daca mai ai nevoie de ajutor lasa`mi un mesaj cu id tau pup

2 răspunsuri:
| seby19 a răspuns:

Pai el a facut pasul gresit din gelozie cand te-a sunat atunci.
Ai asteptat sa vezi daca face ceva si nu a facut. Ai gasit pe altcineva. Foarte bine pana acum.
Tu inca mai tii la el din cate vad. Eu zic sa pari nepasatoae fata de comportamentul lui.
Daca Marius se va desparti de tine din cauza a ceea ce ii zice Adelin e un fraier. Dar ma astept ca cel din urma sa intre iar pe fir.
Cam asa vad eu lucrurile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai se pare ca lui ii mai place de tine, daca ii iubesti atunci despartate de Marius, nu? Pt ca daca nu-l placi nu are rost si mai incearca cu Adelin.Nu ai ce sa pierzi.Asa ii viata intodeauna castigi si pierzi. Sau poti sa faci ce tia sfatuit Ruxy. Ce iti scriem noi sunt doar niste sugestii, insa decizia iti apartine.Si ascultati inima. Sper ca te-am ajutat. happy