| alinutza99 a întrebat:

TPU am nevoie de voi crying, iar vin cu o problema! bun, acum cateva zile v-am zis ca am luat 2 pastile de a2a zi in 2 saptamani, faza e ca cam de la 1 august sangerez, asa maroniu! doar ca ieri mi-a venit mult sange si a fost asa curat (adica rosu frumos). sa fie ciclul? tin sa precizez ca ciclul trebuie sa-mi vina pe 12 august! dna brigaela poate ma ajuta!

sau voi! ce credeti e ciclul?

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In primele 6 luni de la o pilula de a doua zi, nu poti considera ca exista menstre, ci sangerari de dereglare hormonala. Oricum, este important sa fie regulate sau cat mai regulate posibil. Nu am cum sa te ajut, fiindca situatia ta este foarte grava, mult prea grava sa te poata ajuta cinea pe net. ginecologul ce ti-a zis? ma gandesc sa te internezi macar o vreme intr-o clinica foarte foarte buna de ginecologie pentru investigatii (macar o biopsie de endometru sa faci, pe langa ecografii si analize de sange).

| Libelle a răspuns:

In efectele secundare ale "pastilei de a 2-a zi" specifica(,)ca pot aparea dereglari menstruale.Dar poate sa nu fie asta neaparat, mai bine trimitei Brigaelei un mesaj privat, si te lamuresti.

| euI a răspuns:

Poate airacit sau aifacut efort sa venit mai repede sau poate e o dereglare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Off doamne.bai frate voi sunteti cretine rau d'oh! Luati anticonceptionalele alea ca pe bomboane, ca asa vi se nazareste voua! Voi nu intelegi ca sunt periculoase? Prezervativul ce are? Dar cati ani ai tu ma fata, de habar n-ai pe ce lume te afli?
Si apoi veniti aici sa cereti ajutor de parca suntem vraci! Va vindecam instantaneu! Duceti-va naibii la medic daca tot faceti prostii asa grave! d'oh

| Pufoshenia_3750 a răspuns:

2 pastile de a doua zi in 2 saptamai?:O:O:O:O:O:O:O e enorm! ti-ai bagat la hormoni in tine...o sa ai sigur dereglari hormonale.iti spun din proprie experienta.doar ca mie nu imi mai venea ...cat despre sangele care ti-a curs. poate fi datorat mai multor cauze, dar cel mai probabil pastilelor.