| Suki08 a întrebat:

Buna, am facut o intrerupere de sarcina prin pastile si doctorul mi-a zis ca la aproximativ o saptamana dupa ce nu mai sangerez trebuie sa-mi vina menstruatia, au trecut aproape 3 saptamani si inca nu mi-a venit, mentionez ca am avut un contact sexual acum cateva zile, dar nu a ejaculat in mine...

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Insasi intreruperea voluntara de sarcina prin metoda avortului medicamentos, reprezinta o forma de ''menstruatie indusa'' prin care este eliminat continutul existent in uter in acel moment. In mod foarte sigur tu ai inteles gresit ceea ce ti-a spus medicul, fiindca in nici un caz NU putea fi vorba de O SAPTAMANA ci cel mai probabil de O LUNA dupa terminarea sangerarii. In cazul in care nu a ajuns sperma in vagin si mai ales in acest moment al actualului ciclu menstrual, formarea sarcinii devine practic imposibila in proportie de peste 97-98%. Multa sanatate!

| Adriana5 a răspuns:

Chiar și să fi ejaculat în tine șanele sunt minimale de a prinde o sarcină, organizmul abia își revine de la acest stres suportat cu pierderea sarcinei. Întrebare: "tu ești sigură că ai pierdut sarcina?" dacă " da" atunci stai calmă... totul e bine organizmul tău are nevoie de o pauză, dar dacă " nu ești sigură". fă un tesc de sarcină și totul iți va fi mai clar. Menstruația va veni atunci când ciclul menstrual își va lua o formă normală. succes.

| Suki08 explică (pentru Adriana5):

Sarcina s-a eliminat complet

| Adriana5 a răspuns (pentru Suki08):

Atunci nu mai fi stresată, menstruatia o să iți vină. Ai grijă de tine.

| Suki08 explică (pentru Adriana5):

Ok, multumesc frumos