| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU, am o problemă. Am avut ultimul act sexual pe data de 13 februarie. Făcusem 2 teste de sarcină după aproximativ 3 săptămâni să fiu sigură că totul e ok și au ieșit ambele negativ. Mi-a venit ciclul, totul a fost normal. Problema e că acum am început să sângerez, aseară începusem să sângerez deși ar trebui să-mi vină ciclu abia peste 14 zile. Nu știu ce să cred și mă îngrijorez. E normal să vină așa? M-am apucat de alergat și am făcut mai mult efort, să fie de aia? N-aș prea vrea să merg la medic deocamdată, dar aș vrea ceva sfaturi. Dacă ați pățit așa ceva sau ce ar putea însemna, dacă aș putea fi însărcinată. Vreau să mai precizez că nu cred că e ciclu ce mi-a venit acum, sângerez foarte puțin, nu ca la ciclu. Și se vede doar pe șervețel nu și în urină. Și sunt destul de multe cheaguri de sânge. Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Nu exista asa ceva. Papa nu face sex si nu are ciclu!
P.S. Tu faci sex si dupa aia teste de sarcina ca sa vezi daca ai avut noroc sa scapi de sarcina sau cum?

| Lav1niia a răspuns (pentru KodrutZ):

Ți se pare ceva greșit în faptul că nu-mi doresc un copil pe moment? Nu văd care e problema ta. Da, am făcut testele de sarcină să mă asigur că nu sunt însărcinată.

| KodrutZ a răspuns:

Nu mi se pare gresit sa iti doresti sau sa nu iti doresti un copil, dar mi se pare complet retard sa nu folosesti contraceptie SIGURA si sa faci dupa aia teste de sarcina. Daca iese pozitiv ce faci, avort? Si dupa aia procedezi la fel in continuare?