| supermari10 a întrebat:

TPU am niste bubite pe fata din care unele se fac cosuri,sunt pe obrazi asa cam multe si mici,nu stiu ce sunt dar s-ar putea sa fie o acnee? uneori fac cosuri, dar la atingere se simt asa ciudat micute..si sunt de ceva timp, am 17 ani

1 răspuns:
| ShisuiUCH a răspuns:

Posibil ca esti o persoana cu un ten foarte sensibil, prietenul meu are si el o problema cu asa ceva dar de o vreme foloseste creme speciale pentru hidratare, etc. Nu mai accepta sa ii fie atinsa fata si nu sta deloc in praf. Ai putea sa incerci timp de o saptamana sa-ti protejezi mai mult tenul, pentru a vedea daca aceasta este cauza.