| NyanCat a întrebat:

TPU, am o mica problema, daca o pot numi asa... deci, vorbeam cu un baiat de la mine din oras din octombrie ( orasul e foarte mic), il stiam de dinainte, pentru ca el e destul de " popular " in oras, dar nu genul ala cum sunt in filme rolling on the floor. Ne vedeam uneori pe strada si ne salutam, vorbeam zilnic pe mess sau pe facebook. Asa. in weekend am spus ca iesim in oras noi 2 si fata de care el era indragostit, care mie imi era prietena de aproape 2 ani. Ea nu a mai venit, asa ca am mers cu 2 prietene. Mi-a cazut cu tronc in ziua aia. si. lui la fel. Una din prietenele mele a vorbit cu el, si din ce a iesit, sunt sanse de 80% ca maine, cand iesim, sa ma intrebe daca vreau sa fim impreuna. Problema stupida e, ca eu,ereu cand am fost impreuna cu cineva, baiatul m-a intrebat pe mess/facebook laughing el stiu ca daca o va face, o va face fata in fata, si nu stiu cum sa reactionez laughing adica, daca spun "da" pe ce ton? laughing E o intrebare foarte stupida, stiu. dar. vreau raspunsuri. Multmesc, va rog, urgent!

Răspuns Câştigător
| DakotaRoyse a răspuns:

Dacă vei fi norocoasă (şi sper să fii), te uiţi la el, zâmbeşti, şi-i spui un da mai timid, mai dulce, aşa ^^ Gândeşte-te că şi când ai fost întrebată pe mess sau facebook, în mintea ta, ai avut o tonalitate cu care ai "zis" da-ul ăla. Noh, pe cât se poate, repetă-l. Şi nu-ţi fă griji, stai liniştită. Dacă e să se întâmple, poţi să-l pupi pe obraz şi să-i şopteşti la ureche "da", să-l mai dai şi gata, dacă n-ai curaj să te uiţi în ochii lui laughing Crede-mă că-l vei pune pe jar. Zic şi eu happy Va trebui să te adaptezi situaţiei şi curajului tău. Succes big grin

6 răspunsuri:
| Parintele a răspuns:

Fii desteapta, spune-i ca te mai gandestiwinking

| neutrino a răspuns:

Daca iti place si ti-l doresti spui da, ca la piata. Daca el este destul de popular in oras, e bine totusi sa nu-ti dai frau liber viselor si sperantelor.

| SoloPC a răspuns:

Daca tu vrei ii zici
"pot sa iti raspund altfel"
si il saruti!
Gataaa

| SyndicateX a răspuns:

1- Ai fost proasta ca ai te-ai combinat cu alti pentru ca ti-au spus ei pe mess ca vor sa fie cu tine.
2- Ai grija sa nu fi jucaria lui(adica se combina cu tine doar pentru a se culca cu tine)

| Peachy a răspuns:

Asteapta si tu sa te intrebe, poate va formula altfel nu iti mai face tot felul de scenarii (o sa fi dezamagita) lasa totul sa curga de la sine o sa fie mai bine, fi relaxata nu ii arata ca iti pasa atat de mult(dupa va profita de asta) Fi relaxata si naturala o sa vezi ca o sa fie bine!