| Eriiiika a întrebat:

TPU.
De 5 minute plang. Mi-e frica de paianjeni de mor si am avut unul pe umar. Spuneti-mi ce sa fac sa nu mai imi fie frica.
funda

13 răspunsuri:
| Doηηa a răspuns:

Habar nu am ce sa-ti spun pentru ca aceeasi problema o am si eu. laughing

| h3r a răspuns:

Știu cum e. Te gândești că nu te omoară... Și bine că nu era ceva mai mare.

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Cheama politia

| Vi003 a răspuns:

Teama de paianjeni se trateaza la psiholog. Poate te ajuta:
http://www.la-psiholog.ro/info/arachnofobia-frica-de-paianjeni

| UnVis a răspuns:

Cheama iti iubitul/prietenu/a/vecinu cineva sa te ajute sa scapi de paianjen

| w0nderboy a răspuns:

Da-ţi o fleaşcă de apa pe faţă, şi maturizeză-te.

| igrek a răspuns:

Nu cred că-i frică ci scârbă.

| Vreoproblema a răspuns:

Stai linistita..in cel mai rau caz vei ajunge omul paianjen, varianta feminina laughing
Bine, acum pe bune, nu te mai gandi ca iti este frica de ei. poate ca si lor le este frica de tine.Pana la urma sunt si ei niste fiinte umane laughing

| Mέℓℓ a răspuns:

De ce radeti de ea? Este normal sa ne fie frica de paianjeni, stai linistita.Mie dintodeauna mia-a fost frica de ei.Cand eram mica, mi-am infruntat temerile.Si stii cum? Am inceput sa vorbesc cu ei si sa ii tratez ca pe niste oameni.Paianjenii sunt inofensivi, asta daca nu sunt specii ca tarantula si vaduva neagra, care nu se prea gasesc la noi.Cum am mai spus, infrunta-ti temerile.Nu cred ca e nevoie sa mergi la psiholog doar dintr-atat.
Te pup.
Pa.

| AndreiuuMrrr a răspuns (pentru Mέℓℓ):

Exista si la noi paianjeni veninosi.
Pe mama a intepat-o unul in deget si si i-a umflat destul de tare, intepatura este asemanatoare cu ea de viespe.
Se umfla destul de mult, doare, ai o senzatie de mancarime si locul unde te musca o sa fie mai cald, gen febra.

| Mέℓℓ a răspuns:

Daca iti este atat de frica si plangi intr-una, nu e prea bine. Poate ca ai problema grava fata de paianjeni.
Insa daca nu iti trece nicidecum, ai face bine sa te consulti cu un psiholog, ori cu o persoana care si-a invins teama.

| eMka4you a răspuns:

laughing) de ce ai pus la categoria asta intrebarea?laughing)))