| Eriiiika a întrebat:

TPU, am o fobie imensa pentru paianjeni.
De 5 minute tot plang pentru ca am avut un paianjen gros pe umar care mi s-a bagat sub pat. spuneti-mi ce sa fac ca sa nu mai imi fie frica.
Funda

5 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

Ia o lanterna.Vezi unde este. Leaga un chibrit de un ceva mai lung, aprinde-l, ia un spray and let him burn.

| Azµre a răspuns:

Ai două variante fie îl strivești și te împăaci cu ideea, fie îl mănânci cum face Bear Grylls ăla sau cum îl cheamă să nu îți mai fie frică de ei.

| simpluone a răspuns:

Schimba patul sau cheama pe altcineva sa te scape de cel de sub pat.

| 7639781254 a răspuns:

Deci asta e chiar o problema. Si eu plang de fiecare data cand vad paianjeni si am aflat ca o persoana care are fobie de paianjeni poate scapa de ea doar infruntand "dusmanul" corp la corp, cum s-ar spune. Adica, sa iei paianjeni in mana, sa nu tipi si sa faci o criza de plans cand vezi unul (ca mine), sa-i vezi ca pe orice alta insecta. Eu, una, iti spun sigur ca nu cred ca o sa reusesc sa trec peste. Poate poti tu. Iti doresc bafta. :*