| anonim_4396 a întrebat:

Trebuia sami vina ciclu pe 23 si nu mi-a venit am facut sex neprotejat pe 21 si si-a dat drumu in mine, acum am niste scurgeri cu sange, oare sunt gravida? nu stiu ce sa fac? mie foarte frica? E posibil sa fie si o raceala? ast.rasp.va rog.multumesc

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu se poate la 3 zile deja sa iti si intarzie ciclul si sa ramai gravida, acolo e altceva, poate esti gravida dar nu din data de 21 cand zici ca ai facut sex, poate cu 2 saptamani anainte ai ramas

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E posibil sa fii gravida, dar nu foarte probabil. De ce ti-e frica? Presupun ca faci sex neprotejat din dorina de a ramane insarcinata, ca alt motiv nu vad. Mergi urgent la ginecolog, ar putea fi o sangerare pe sarcina si bebelusul tau sa fie in pericol, ca si tine.

| psiholoaga a răspuns:

E posibil sa fii gravida, raceala cu sangerari, mai rar. Test de sarcina si indiferent de rezultat, mergi la ginecolog, sa vezi cauza sangerarii. Daca nu iti doresti un copil, foloseste mijloace contraceptive. Metoda calendarului e cam 50% sigura. Adica 50 din 100 femei care o folosesc raman gravide. Nu e prea incurajator, nu?

| ramy_5584 a răspuns:

Sa inteleg ca ti-e frica sa nu cumva sa fii gravida... daca e asa...atunci dc faci sex neprotejat... din atatea metode nu ai gasit nici una sa te protejezisadsad... du-te la ginecolog... poate sa fie si ceva grav.

| starchewer a răspuns:

Mai cred eu sunt cam incult... dar la 3 zile dupa sex neprotejat sa fie sangerare k a ramas gravida? laughing sa fim seriosi in 3 zile saracul spermatozoid nici nu apuca sa ajunga in ovule bine... si face deja ravagii?!?!? scuze de tonul explicatiei... e cred totusi k ar trebui sa mergi la un ginecolog e posibil sa fie o usoara infectie... dar nu sunt sigur...

| piticu21 a răspuns:

Nu, la 3 luni dupa ce ramai gravida nu iti mai vine ciclul. e posibil doar sa intarzie happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

EU ZIC SA TE DUCI DE URGENTA LA UN GINECOLOG.ASA VEI FI SIGURA.SI IA-L SI PE EL!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fa-ti un test de sarcina si daca esti du-te repede la ginecolog ca sa te consulte. u alegi daca vrei sal pastrezi sau nu...bafta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am si eu o intrebare nu mi-a venit inca ciclu dar eu n-am mai facut sex din august si de atunci mi-a venit ciclu de 2 orii in august cand amfacuto am facut-o fara si nu a lasat in mine pentru ca m-a facut pe picior si a 2 zii am luat escapel sa fiu sigura ca nu raman si acum nu mi-a venit cicluworried trebuia sa-mi vina in 29 30 sau 31 si inca nu mi-a venitcrying NU AM MAI FACUT SEX DIN AUGUST

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce sa fac daca nu imi avenit ciclu plizzzzzzzzz zicetim ce sa faccc plizzzzzzzz

| laura1991 a răspuns:

''oare sunt gravida?''
eu zic sa faci un test de sarciana sa fi sigura... daca esti sa nu. Testele dau rareori gres.
asa ca bafta:*