| RAY a întrebat:

Tu ai fi de acord sa intri intr-o relatie virtuala la distanta?

Răspuns Câştigător
| LoveSleep a răspuns:

Nu văd nici măcar un singur motiv pentru a face asta.
E posibil să vorbești cu o fată ceva timp iar după aceea să inceapă să-ți placă, pentru că nu depinde de tine. Dar de aici până la a avea o relație virtuală e cale lungă.
Chestiile astea n-o să meargă niciodată. Mereu va apărea ceva mai bun de fiecare parte și nu văd niciun motiv să îi dai cu piciorul pentru simplul motiv că la 500km e o fată pe care cică o iubești, dar nu n-ai văzut-o niciodată.

34 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Ai avut ghinion.Esti inca tanar si cu cine ai vb pe internet e la fel de tanara si in tinerete relatiile nu duc.Nu mai sunt vremurile cand fata mare era fata mare si un baiat iubea o fata.Acuma nu va arde decat de sex si bani. Muuul mai tariu, cand sunteti satui de joaca, descoperiti ca aveti nevoie intr-devr de cineva in viata voastra. Si cand toate fetele sunt maritate si nu ma gasesti decat cele divortate de trei ori, ramolite, si cu bucsa olarita, o cauti, o vrei cu orice pret pentru ca a sosit vremea sa ai pe cineva langa tine.Nuai cum sa simti acum nevoia aceea, pentru ca nu sunteti copti inca.mai aveti de copilarit. Vorbesc de voi pentru ca eu am ceva ani si stiu,crede-ma. Asa ca ori iubesti o fata si o iei sa fie toat viata cu tine, la bine si la rau (am scris si lla Rau, nu sa dea unul din voi bir cu fugitii), ori te calugaresti vere, ca se duce destul de bine in calugarie. laughing

| LoveSleep a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu știu ce să zic. Bănuiesc că există și cazuri în care o relație "virtuală" are un viitor, dar majoritatea nu au. Ai spus că: "Sunt jocuri virtuale, dar relații virtuale nu sunt" și ai dreptate, doar că e mai complicat. Atunci când sunteți față în față lucrurile se schimbă foarte mult și e posibil ca micile defecte pe care le considerai amuzante sau puțin interesante să-ți displacă chiar foarte mult și datorită acestora relația în realitate să nu meargă la fel de bine ca și virtual. Toată treaba asta cred că e peste nivelul meu.
Eu nu cred într-o "relație la distanță", dar asta nu înseamnă că am dreptate, nu e nimic bătut în cuie.
Oricum, vă urez baftă pe mai departe!

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Amice eu numai cred in nimic nici in femeii nici in oamenii aiurea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru LoveSleep):

Stai sa vezi ca ai perfecta dreptate.Socoteala de acasa nu se potriveste cu cea din targ. Dupa ce am cunoscut fata, am hitarat sa ne intalnim.Nu doar sa ne cunoastem real ci sa fim definitiv impreuna.Zis si facut.La coborare din autocar...nu mai eram asa de sigur.INSA am continuat. E ceva nou, nu ne-am uitat la aspectul fizic si acum.ea era cu vreo 15 cm mai mica decat credeam.cam asta a fost.Nu a fost iubire de la inceput, dar crede-ma ca in urmatorii ani, m-a facut sa o iubesc mult mai mult decat credeam. O dovedeste zilnic dar dovezile sunt reciproce. De aceea zic lui Ray, ca o relatie e mult mai stabila un pic mai tarziu decat la 15-17-20 de ani, poate si mai mult. Relatii am avut si eu cu duiumul in tinerete si nu au mers, tocmai pentru ca ne uitam la aspectul fizic in general.