| RAY a întrebat:

Aventura si sa nu ma implic asa evit suferinta? Relatie reala sa vad de ceva din orasul meu? Relatie virtuala sa vad de o fata indiferent de distanta cu speranta ca ne vom vedea vreodata?

Răspuns Câştigător
| Mosotti a răspuns:

Asta nu se stie, ca oricum vei face cum simti. Depinde ce doresti. Relatia virtuala ce sens are? Depinde si de la ea ce vrei, vrei asa discutii la infinit si atata? Pai asa discuti cu noi, ca e tot una. Nu vad cu ce te ajuta.
Timpu trece, daca vrei o relatie fa-o, nu asteptam speranta ca la 102, 3 ani va veti intalni, nu te minti singur.

Daca faci o relt virtuala si va schimbati pozele (neaparat schimbat pozele), si va placeti reciproc, trebuie relativ repede sa va vedeti ca sa concretizezi treaba. Si din apropierea ta, musai. Orasul tau, sa va puteti vedea simplu, sa iesiti, sa vorbiti.
Si tu crezi ca daca aia vrea relatie sta cu tine pe net 8 ani? Nici vorba. Deci nu va vrea relatie virtuala la infinit, cel mult se prosteste, face misto daca sta, dar in paralel are gagii, relatii, etc.
Dar daca vrei asa online a la long, fa asa, dar poate fi oricine dincolo, nici macar nu sti daca e fata. Deci e egal cu zero.

Daca vrei aventura, tu alegi, insa nu depinde de tine, daca ta atasezi, o vei face fara sa poti alege "ma, sa ma atasez, sa nu ma atasez ca sa nu sufar eventual?", nici vorba.
Cand faci relatie riscul exista si sa fie bine, dar si sa fie rau.

3 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Aventuri fratelor, agati in club si strabateti cearsafuriile hoteluriilor

| GiorgianaGiorgi a răspuns:

Buna! De ce crezi ca daca te implici in relatie neaparat trebuie sa si suferi,asta tu alegi daca vrei sa iti asumi riscul sau nu de a te implica intr-o relatie, aventura iti ofera placerile sexuale dar doar atat, mie mi se pare ca esti mai implinit atunci cand esti cu o persoana care iti impartaseste la randul ei sentimentele si esti implinit atat sexual cat si sufleteste sau nu vrei sa incerci din cauza faptului ca vei suferi. Daca se va intampla asta mergi mai departe, viata este un joc de noroc unde toti riscam, miza este mare dar totusi riscam chiar daca castigam sau pierdem.Eu tot timpul am pus totul in joc, asta ca sa nu am regrete mai tarziu si sa ma gandesc vreodata cum ar fi fost oare daca faceam asa....In legatura cu relatia virtuala, cum ar fi sa cunosti pe cineva pe internet si sa ajungeti sa va intalniti la un moment dat mi se pare foarte dragut dar sincera sa fiu nu stiu daca ar rezista acea relatie.Multa sanatate!

| RAY explică (pentru GiorgianaGiorgi):

Stii cum e si cu asumatul asta te cam saturi