| Firetears a întrebat:

Cei din jur nu sunt de acord cu relația voastră.
Relație la distanță.
Renunți sau continui?
De ce?

11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Relație la distanță?
Renunț din start!
Pa, pa.

| Darkmagic a răspuns:

Puteai sa faci intrebarea mai comprehensiva. happy
"La distanta" cu intalniri lunare?
"La distanta" cu intalniri de 3-4 ori pe an...sau "la distanta"... wireless (exclusiv pe net)?

Pentru ultimele doua cazuri solutia este renuntarea, dragostea la distanta cu intalniri anuale sau deloc (internet), e... drog.
Acum nu ma intelege gresit, nu recomand ca cuplurile "ea" in Ro, "el" la munca in Sp. sau la furat in Fr. sa dispara, cu atat mai mult cu cat multe sunt oficiale, dar daca tu si "el" nu formati deja o familie, relatia la distanta este fara rost.
Aceiasi intensitate si adancime in sentimente poti sa o oferi si unui om care E langa tine, bla-bla-uri de tipul: "dragostea la distanta e mai adanca" nu-si au sensul.
STII sa iubesti, sau NU, despre asta e vorba. Tu se pare ca stii, dar nu-l ai langa tine...

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Nu ma intereseaza ce zice lumea, voi face mereu ceea ce imi face placere

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Continui atata vreme cat simt ceva pentru el.
Pentru ca nu am un buton ON/OFF, de asta.

| SpitalulDeGlumeti a răspuns:

Ce ma intereseaza de cei din jurul meu, fac ce vreau, dar ochii care nu se vad se uita

| BlueViP a răspuns:

Logic ca nu! EI stau cu persoaana sau eu?

| Nobody35 a răspuns:

Continui, fiindca daca esti implicat intr-o relatie la distanta inseamna ca sentimentele dintre voi doi sunt foarte puternice. O astfel de relatie se bazeaza pe sinceritate si incredere deplina.

| CarlaAnneMihaela a răspuns:

Continui, normal. Până la urmă, nu ar trebui să fie ei de acord de relaţia mea dacă sunt eu. E viaţa mea, nu este a lor. Şi nimeni nu îmi poate modifica alegerea.

| Moora123 a răspuns:

Renunti sau continui in functie de cum simti tu, daca iti aduce placere, etc.

Daca relatia ta are mai multa drama decat o telenovela ieftina, atunci renunta la ea, insa nu pentru ca asta considera X, Y, Z.

Este viata ta sau a lor?

| Jojo2000 a răspuns:

Sunt in aceeasi situatie si am avut tentatia sa renunt dar mi-am dat seama ca aceea persoana chiar conteaza... Este un moment in fiecare relatie( si in special la cele de la distanta) cand treci peste toate banuielile( ca iti este infidel sau ca nu te iubeste) si incerci sa vezi relatia din mai multe puncte de vedere. Iti trebuie un timp ca sa-ti dai seama daca chiar merita si daca aceea persoana care e departe de tine merita cu adevarat nu trebuie sa renunti pentru ca ar fi pacat. In primul rand gandeste-te la tine! Se zice ca ceea ce te face fericit iti face bine. Gandeste-te ca pe primul loc trebuie sa fii tu si nu cei din jurul tau. Daca tu te simti bine alaturi de aceea persoana nu renunta, fii tare si nu pune la suflet ce zic cei din jurul tau! Bafta! :*:*:*