| Damian a întrebat:

Tu câtă încredere ai în partenera/ul tău, dacă într-o zi te trezeşti singur, fără să ai nici cea mai mica idee ce s-a întamplat ce ai face, cum ai reacţiona? Ai mai putea să mai ai încredere in cineva vreodată?

Răspuns Câştigător
| Ada... a răspuns:

Bună! Eu am mare încredere în partenerul meu, iar dacă într-o zi am să mă trezesc singură, cum zici tu, o să trebuiască să treacă un timp până să mai am încredere din nou în cineva, dar o să-mi treacă, pentru că nu o să pot sta toată viaţa singură, trebuie să mă gândesc că nu toţi sunt aşa ca cel de dinainte.
Sper că te-am ajutat!winking

8 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Am patit-o eu acum 4 ani.
Azi am iesit la o bere... si a doua zi seara ea nu mai era nici macar in Romania.
Pur si simplu a plecat.
Nu am mai auzit de ea de-atunci desi aveam aproape 2 ani impreuna cand s-a intamplat asta.
Vreun an mi-a fost foarte greu dar dupa aceea, incet-incet, am trecut peste.
La urma urmei ce vina are alta femeie care aspira la increderea mea pentru ca UNA a procedat asa.
Desigur, am avut grija vreun an sa nu-mi fac relatii ca sa fiu sigur ca n-o ranesc pe urmatoarea... spre deosebire de fete care "se baga cu altul ca sa uite de fostul".
Hai salut!

| Alisa a răspuns:

Am incredere in el, pot spune ca el si prietena mea sunt singurii in care am incredere. Atat!
EL mi-a dovedit de-a lungul relatiei ce fel de persoana este, nu m-a dezamagit pana acum si mi-a aratat ca pot avea incredere in el. Eu nu sunt o persoana care sa aiba incredere asa repede in cineva, trebuie sa treaca timp pana sa pot sa zic ca da, si increderea nu mi-o acord oricui.
Probabil ca daca as pati asa cum zici tu, cred ca l-as cauta si as cere niste explicatii de ce a facut asta, si in functie de ceea ce zice el, vad pe ce drum si incotro o apuc. Dar la cum il cunosc pe prietenul meu, sunt sigura ca nu mi-ar face asta, nu e genul.
Si cum am spus si mai sus, ca sa am incredere in cineva trebuie sa treaca timp, destul timp ca sa zic asa, si mai ales daca as fi ranita.
Numai bine!

| Monica a răspuns:

Asta depinde de fiecare persoană în parte.Eu,una.sincer chiar nu aş mai putea, cu toate că sunt o persoană uşor influenţabilă. Încrederea se câştigă în timp.Nu aş renunţa la propriile vise sau cel puţin nu m-aş da bătută. Dacă relaţia a decurs prost, nu înseamnă că lumea s-a sfârşit.
Timpul le rezolvă pe toate!

| nicol20 a răspuns:

Eu pot spune ca am ceva experienta si sunt de parere ca increderea respectul se castiga nu se cer.Eu m-am ars de multe ori iar acum suflu si in iaurt dar daca cineva imi demonstreaza ca merita sa am incredere in el de ce nu fiecare merita o a doua sansa. Orcum nu am incredere nici in haina dupa mine ca si ea se poate rupe.Acum de la caz la caz trebuie sa ne alegem bine persoanele in care sa avem incredere sa fim precauti.Bafta

| nana a răspuns:

Buna Damian.Increderea se dobandeste. A avea incredere in orisicine, e o prostie. A nu avea incredere in nimeni, e o psihoza. A testa increderea in oameni, e o necesitate.Ca ne frigem sau nu, mai pe romaneste, suntem datori sa oferim incredere celui sau celei de langa noi. E o chestiune de mediu. Daca nu te-a inselat nimeni, sau nu te-ai prins, nu ai nici un motiv sa nu te increzi in alte persoane. Daca cel mai bun prieten sau prietena te insala, asta nu inseamna sa nu mai ai incredere in nimeni. Daca ai fost inselat de mai multe ori, normal este sa fi mai precaut, si sa nu te increzi in orisicine, fara sa te asiguri ca persoana respectiva merita increderea ta.Increderea in oameni, incepe cu increderea in sine. Daca nu o mai am, nu mai cred in nimeni. happy
Deci, da. Trebuie sa fi tare si capabil, sa o iei de la inceput, chiar cu riscul ca o vei lua in barba iar.Asta este parerea mea.
Ori cand este loc de mai bine.Asa ca ochii mari si mergem mai departe, mai precauti dar cu increderea ca va fi mai bine ca randul trecut. happy
Pup.
nana

| bianka93 a răspuns:

Pai nu stiu...as inkerka sa aflu dc s-a intamplat lukrul asta care a fost motivul...si poate ca as mai avea incredere dar foarte putina

| oana25_1027 a răspuns:

Eu cred ca nu as mai putea sa am incredere in cinevba! eu sunt o persoana f slaba si nu stiu cum as lua acesta dezamagire

| raluca_6175 a răspuns:

Increderea este esentiala intr-o relatie. dar nu increderea oarba. Daca e sa iti iei teapa iti iei fie ca ai incredere sau nu, cred ca te doare oricum daca ai pus suflet, iar dezamagirile te fac mai puternic.Eu asta am invatat in ultimul timp. Bafta!