| Anonimuloff445 a întrebat:

Vreau sa va cer și eu ajutorul în legătură cu o problema. Nu știu cum o sa sune asta, dar încerc sa spun. Eu sunt băiat și îmi plac fetele, nu băieții, dar nu știu ce s-a întâmplat și a început sa-mi placa de iubitul prietenei mele... Îmi place modul lui de gândire și mai multe chestii, vorbim foarte mult dar nu am avut și nici nu o sa pot sa ii spun vreodată ca îl plac și simt ceva pentru el. Nu știu cum va reacționa dacă i-as spune, dar as putea sa-i spun, ca este foarte înțelegător dar nu am eu curajul, îmi este frica ca nu vom mai fi prieteni și se va îndepărta de mine. Ce sa fac? Îl iubesc într-un fel...

8 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Cred că ești bisexual.

| Bratu_Andrew_2000 a răspuns:

Salut!

Este foarte posibil sa realizezi ca esti bisexual. Nu este deloc ceva rau. Poti fi atras si de băieți și de fete. Atata tot. Lasa-ti inima sa decidă dacă esti îndrăgostit sau nu de cineva, indiferent daca e băiat sau fata. Daca simti ceva pentru un baiat, nu este deloc rau si in niciun caz un motiv de panica. Nu lasa pe NIMENI sa te faca bolnav sau alte de astea.

Nu-ti mai face nicio problemă. Esti complet in regula, linisteste-te.

Acum, problema este alta. Băiatul ăla are o iubita. Nu este corect sa încerci sa il abordezi. Din pacate nu ai alta optiune decat sa il lasi in pace si sa treci mai departe. Imi pare rau sincer. Este intr-o relatie si este foarte nepoliticos sa te bagi intre el si iubita lui.

Ai sa vezi ca iti găsești si tu dragostea. Răbdare numai. Momentan incearca sa uiti de acel băiat sau sa rămâneți prieteni si atat.

Sper ca am ajutat! happy

| Anonimuloff445 explică (pentru Bratu_Andrew_2000):

Faza e ca relația dintre el și iubita lui nu prea merge, și ei nu prea mai vorbesc. Mai mult vorbesc eu cu el și d asta, as vrea sa-i spun și sa vad ce zice, dar nu am curajul... El cred ca va înțelege situația dar nu știu cum va reacționa

| Bratu_Andrew_2000 a răspuns (pentru Anonimuloff445):

Dacă îți este prieten adevarat, va intelege. Va intelege si chiar daca nu vrea relatie intre voi doi iti va ramane prieten foarte bun. Asta evident nu este ceva ce iti pot garanta cata vreme eu nu il cunosc pe băiat.

Trebuie sa stii insa ca sansele ca si el sa simtă la fel pentru tine sunt minime. Nu stiu cum vorbiti i trebuie voi casa imi dau cu parerea insa nu cred ca va simti la fel. Exista totusi si posibilitatea asta. Acum ai doua optiuni. Sa rămâi asa, cu durerea faptului că nu ai incercat si ca daca încercau poate iti ieșea, sau sa iti faci curaj, să-i spui si sa vezi ce iese. Posibil sa te alegi cu durerea refuzului insa din punctul meu de vedere, este mai ușoară decat durerea ca n-ai incercat.

Inteleg ca nu ai curaj sa-i spui insa la asta nu exista rezolvare. Nu poti sa iei 3 shot-uri de tequila ca sa-ti faci curaj. Nu asa merge. Pur si simplu trebuie sa-ti iei inima in dinti si sa o faci.

Spune-i exact ce ne-ai spus noua aici pe TPU.

"Nu știu cum o sa sune asta, dar încerc sa spun si sper din suflet sa ma intelegi pentru ca esti printre cele mai intelegatoare persoane pe care le cunosc. De cand ma stiu, imi plac fetele. Nu stiu insa ce s-a intamplat cu mine recent si. Te plac pe tine. Imi place modul tau de gândire (etc mai pui câteva complimente). Nu stiam cum sa-ti spun. Nu aveam curaj pentru ca imi pasa de opinia ta despre mine si nu an vrut sa o stric."

Chestia asta ar fi mai bine făcută fata in fata. Dacă chiar nu poti insa, macar prin mesaj.

Mult succes si daca ai nevoie de ceva, intreaba-ma!

big grin

| Anonimuloff445 explică (pentru Bratu_Andrew_2000):

Mersi mult pentru ajutor! O sa încerc sa ii spun asta fata în fata și sa vad ce va ieși...

| Anonimuloff445 explică (pentru Bratu_Andrew_2000):

Îmi poți lăsa ceva, unde sa putem vorbi?

| Bratu_Andrew_2000 a răspuns (pentru Anonimuloff445):

Sigur.
Andrew Bratu pe Facebook. Poza de profil este poza echipei bayern. Cum o am aici

| Anonimuloff445 explică (pentru Bratu_Andrew_2000):

Nu prea folosesc Facebook, mai mult whatapp sau insta...